Последни вести

Најважни вести

БЕГ „крева раце“ од парното - ќе останат ли скопјани со ладни радијатори?

Од компанијата контра вицепремиерот Битиќи – тврдат дека ниту имаат законска обврска ниту и...

Сите се за настава со физичко присуство, но никој не знае од каде пари за струја и греење

Додека деветте општини од Полог чекаат официјален одговор на нивното барање зимскиот распуст да п...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Петар Арсовски и Владимир Божиновски

Дали „огнената група“ може да му пркоси на владејачкото мнозинство? Како „по...

Македонија со поддршка од трибините до триумф против Бугарија

Македонија со поддршка од трибините до триумф против Бугарија

Последен противник на црвено жолтите е стариот долшжник селекцијата на Бугарија.  На  синоќешната пресконференција  селекторот Милевски најави дека неговите избраници вечерва размислуваат само на победа со која ...

 Вооружен маж уби шест, а повреди дваесет лица  во училиште во централна Русија

Вооружен маж уби шест, а повреди дваесет лица во училиште во централна Русија

Меѓу жртвите има ученици,а убиен е и чуварот во училиштето во градот Ижевск, јавуваат руските медиуми. Инцидентот се случил во училиштето број 88, во кое има речиси 1.000 ученици и околу 80 наставници. Вооружениот напаѓач н...

Вооружен маж уби најмалку 13 луѓе, а повреди 20 деца во училиште во Русија

Вооружен маж уби најмалку 13 луѓе, а повреди 20 деца во училиште во Русија

 Вооружен маж отвори оган и уби најмалку 13 лица. Меѓу жртвите седум се деца......  Маскарот во градот Ижевск, според руските медиуми, најверојатно го извршил поранешен ученик, идентитфикуван како Артем Казанцев. Корист...

Германскиот канцелар Шолц има корона

Германскиот канцелар Шолц има корона

Канцеларот (64) има благи симптоми на настинка и штом ги дознал резултатите од тестот отишол во изолација, изјави неговиот портпарол Штефен Хебестрејт. Тој рече дека Шолц ги откажал сите надворешни состаноци за оваа недела, а ...

Дали превирањата во ДУИ може да предизвикаат потрес во владата?

Дали превирањата во ДУИ може да предизвикаат потрес во владата?

Овие дилеми повторно се отворија во јавноста откако дваесетина високи функционери на ДУИ пред два дена преку писмо до јавноста изразија револт од партиската политика и го вперија прстот кон Артан Груби. Дел од аналитичарите не...

Македонија нема да ги признае резултатите од руските референдуми во Украина

Македонија нема да ги признае резултатите од руските референдуми во Украина

 На брифинг со новинарите, тој изрази и загриженост што дел од граѓаните во земјава ја оправдуваат руската агресија, нешто што според него е против националните и државни интереси на Македонија како земја членка на НАТО. Осм...

Регистрирани се 96 новозаразени со КОВИД-19, последните 3 дена пријавени се 4 починати лица

Регистрирани се 96 новозаразени со КОВИД-19, последните 3 дена пријавени се 4 починати лица

Во Скопје – 66, Куманово - 5, Велес – 4, Прилеп, Тетово, Кавадарци, Охрид и Кичево – по 3, Битола и Штип – по 2, Гевгелија и Неготино – по 1. Од вкупниот број на позитивни (96), регистрирани с...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube