Последни вести

Најважни вести

Османи: Информациите дека ќе бидам сменет се лажна веста

Во однос на отвореното писмо од група членови на ДУИ, Османи рече дека во партијата има големо ни...

Продолжува расправата за кризната состојба во енергетиката во матичната комисија

 Во Собранието на Република Македонија денеска треба да продолжи седницата на собраниската К...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Петар Арсовски и Владимир Божиновски

Дали „огнената група“ може да му пркоси на владејачкото мнозинство? Како „по...

Македонија со поддршка од трибините до триумф против Бугарија

Македонија со поддршка од трибините до триумф против Бугарија

Последен противник на црвено жолтите е стариот долшжник селекцијата на Бугарија.  На  синоќешната пресконференција  селекторот Милевски најави дека неговите избраници вечерва размислуваат само на победа со која ...

 Вооружен маж уби шест, а повреди дваесет лица  во училиште во централна Русија

Вооружен маж уби шест, а повреди дваесет лица во училиште во централна Русија

Меѓу жртвите има ученици,а убиен е и чуварот во училиштето во градот Ижевск, јавуваат руските медиуми. Инцидентот се случил во училиштето број 88, во кое има речиси 1.000 ученици и околу 80 наставници. Вооружениот напаѓач н...

Вешти лица од Судска медицина сведочеа за убиството на Денис Тот

Вешти лица од Судска медицина сведочеа за убиството на Денис Тот

Со сведочење на вештите лица Александар Станков и Рената Јанкова од Судска медицина при Медицинскиот факултет во Скопје, денеска продолжи изведувањето на доказите на обвинението за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот, кој...

Граѓаните на Општина Кавадарци презадоволни од работата на градоначалникот Јанчев

Граѓаните на Општина Кавадарци презадоволни од работата на градоначалникот Јанчев

Анкета за работата на локалната самоуправа и градоначалникот на Општина Кавадарци На прашањето „Колку сте задоволни од досегашната работа на градоначалникот на Општина Кавадарци, Митко Јанчев? Дури 74,8 проценти од ан...

Регистриран силен земјотрес на островот Суматра!

Регистриран силен земјотрес на островот Суматра!

 Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 30 километри. Земјотрес со јачина од 6,2 степени го погоди денеска северниот брег на индонезискиот остров Суматра, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC)....

Бензините поевтинуваат, поскапуваат дизелот и екстра лесното

Бензините поевтинуваат, поскапуваат дизелот и екстра лесното

Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98  поевтинува за денар, а за половина денар ЕУРОСУПЕР БС-95, додека ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1)  поскапуваат за денар од ноќеска на полноќ, одлучи ден...

Таравари: Ако добиеме понуда за влегување во Влада, ќе ја разгледаме

Таравари: Ако добиеме понуда за влегување во Влада, ќе ја разгледаме

Овој став денеска го соопшти в.д претседателот на политичката партија Алијанса за Албанците, одговарајќи на новинарско прашање за можноста за влез на АА во извршната власт и под кои услови би прифатиле. – Засега не сме р...

Стоилковски: ДКСК да отвори постапка за ухлебувањето на сопругата на Бочварски

Стоилковски: ДКСК да отвори постапка за ухлебувањето на сопругата на Бочварски

Државната комисија за спречување на корупцијата мора да отвори постапка за испитување на вработувањето на сопругата и сестрата на сопругата на министерот Благој Бочварски во Клиничката болница - Штип. Според јавно достапни инф...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube