Последни вести

Најважни вести

Продолжуваат консултациите за францускиот предлог, денес средба Ковачевски-Села

 За денеска во 11 часот во Клубот на пратениците е закажана средба на премиерот Димитар Кова...

На ГП Богородица се чека околу 30 минути

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од ...

За Пендаровски е прифатлив модифицираниот француски предлог

 По седницата на Советот за безбедност на кој се разгледуваше овој документ тој изјави дека ...

Брнз: САД ја поздравуваат дискусијата за францускиот предлог во земјава

Брнз: САД ја поздравуваат дискусијата за францускиот предлог во земјава

-САД ја поздравуваат дискусијата во Македонија за ревидираниот предлог на ЕУ за старт на преговорите, признавајќи ја важноста на македонскиот јазик и идентитет, порача Брнз во објавата, која вечерва беше објавена на Фејсбук стран...

Сестра му напишала писмо на својот брат долго 434 метри

Сестра му напишала писмо на својот брат долго 434 метри

Поради нечеститањето на Меѓународниот дек на браќата братот престанал да и се јавува, па дури и ја блокирал на WhatsApp. Сфаќајќи колку е повреден нејзиниот помлад брат, студент по машинско инженерство, четврта година, тој мор...

Трагична приказна на најубавото девојче на планетата!

Трагична приказна на најубавото девојче на планетата!

Туркањето на децата во светот на возрасните и нивно изложување во јавноста од најрана возраст може да изгледа привлечно и на семејството да му причинува голема радост, но сепак, ова може да има негативни влијанија и врз развојот ...

Луѓето зјапаат во моите гради каде и да се појавам!

Луѓето зјапаат во моите гради каде и да се појавам!

Многу жени жалат што немаат бујни гради, но понекогаш овој атрибут кај понежниот пол може да предизвика поголем проблем отколку малите гради. Во тоа се уверила и тиктокерката Шерил Ен, која на една од снимките на оваа популарна с...

Се балсамирала?!

Се балсамирала?!

Познатаа модна креаторка Вера Ванг претходната недела го прослави својот 73-ти роденден. По повод овој настан беше организирана раскошна забава, како и караоке забава во Њујорк, на која Ванг ги изненади присутните со својот изгле...

Престрелка во трговски центар во Копенхаген, неколку загинати и повредени

Престрелка во трговски центар во Копенхаген, неколку загинати и повредени

Данската полиција соопшти дека во Копенхаген биле застрелани неколку луѓе и дека едно лице е уапсено, додека градоначалникот на данската престолнина ситуацијата ја оценил како „многу сериозна“. Неколку лица се ...

Фото: Деколтетот на Нивес

Фото: Деколтетот на Нивес

Нивес Целзиус на следбениците на социјалните мрежи им покажа како го дочекала и поминала првиот ден од летото. Бујната стрлета на првиот ден од летото била во Цриквеница и уживала во еден ресторан пиејќи егзотичните коктел...

Фото: Северина како тинејџерка

Фото: Северина како тинејџерка

Популарната Севе уште еднаш потврди дека е немирна во кревет, се пошегуваа нејзините следбеници. На фотките пејачката е во кратки тексас шорцеви со маица со препознатливото лого на бендот The Rolling Stones. ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube