Последни вести

Најважни вести

Брнз: САД ја поздравуваат дискусијата за францускиот предлог во земјава

-САД ја поздравуваат дискусијата во Македонија за ревидираниот предлог на ЕУ за старт на преговор...

На ГП Богородица се чека околу 30 минути

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од ...

За Пендаровски е прифатлив модифицираниот француски предлог

 По седницата на Советот за безбедност на кој се разгледуваше овој документ тој изјави дека ...

Новиот бугарски мандатар: Францускиот предлог веќе не е наш проблем, туку на соседот

Новиот бугарски мандатар: Францускиот предлог веќе не е наш проблем, туку на соседот

 Со предлогот како што кажа тој, Бугарија си ја завршила работата со македонското прашање. Според него, успех е што дел од политичарите во земјава го сметаат предлогот за пробугарски и што истиот создава проблеми во Македони...

Сестра му напишала писмо на својот брат долго 434 метри

Сестра му напишала писмо на својот брат долго 434 метри

Поради нечеститањето на Меѓународниот дек на браќата братот престанал да и се јавува, па дури и ја блокирал на WhatsApp. Сфаќајќи колку е повреден нејзиниот помлад брат, студент по машинско инженерство, четврта година, тој мор...

Трагична приказна на најубавото девојче на планетата!

Трагична приказна на најубавото девојче на планетата!

Туркањето на децата во светот на возрасните и нивно изложување во јавноста од најрана возраст може да изгледа привлечно и на семејството да му причинува голема радост, но сепак, ова може да има негативни влијанија и врз развојот ...

Луѓето зјапаат во моите гради каде и да се појавам!

Луѓето зјапаат во моите гради каде и да се појавам!

Многу жени жалат што немаат бујни гради, но понекогаш овој атрибут кај понежниот пол може да предизвика поголем проблем отколку малите гради. Во тоа се уверила и тиктокерката Шерил Ен, која на една од снимките на оваа популарна с...

Се балсамирала?!

Се балсамирала?!

Познатаа модна креаторка Вера Ванг претходната недела го прослави својот 73-ти роденден. По повод овој настан беше организирана раскошна забава, како и караоке забава во Њујорк, на која Ванг ги изненади присутните со својот изгле...

Престрелка во трговски центар во Копенхаген, неколку загинати и повредени

Престрелка во трговски центар во Копенхаген, неколку загинати и повредени

Данската полиција соопшти дека во Копенхаген биле застрелани неколку луѓе и дека едно лице е уапсено, додека градоначалникот на данската престолнина ситуацијата ја оценил како „многу сериозна“. Неколку лица се ...

Фото: Деколтетот на Нивес

Фото: Деколтетот на Нивес

Нивес Целзиус на следбениците на социјалните мрежи им покажа како го дочекала и поминала првиот ден од летото. Бујната стрлета на првиот ден од летото била во Цриквеница и уживала во еден ресторан пиејќи егзотичните коктел...

Фото: Северина како тинејџерка

Фото: Северина како тинејџерка

Популарната Севе уште еднаш потврди дека е немирна во кревет, се пошегуваа нејзините следбеници. На фотките пејачката е во кратки тексас шорцеви со маица со препознатливото лого на бендот The Rolling Stones. ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube