Последни вести

Најважни вести

Вечерва во „Само Интервју“ гостин лидерот на СДСМ Зоран Заев

Дами и господа, Канал 5 ТВ го имаше едниствениот дуел на лидерите на СДСМ и ВРМО-ДПМНЕ, а оваа не...

Вознемирувачко видео: Двајца штипјани брутално тепаат девојка

Двајца штипјани со клоци и тупаници брутално тепаат девојка.. На видеото може да се забележи к...

Мобилната болница до Инфективната клиника подготвена за прием на пациенти

 Во неа, како што најави министерот за здравство Венко Филипче, ќе има 130 кревети. Во не...

МЗ: 30 новозаболени, вкупно 384 заразени

МЗ: 30 новозаболени, вкупно 384 заразени

Вкупната бројка на  дијагностицирани изнесува 384 лица Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа регистрирани се 30 нови случаи на коронавирус во земјата.  По градови: Скопје-12, Куманово &ndas...

Спасовски : Секој вработен во приватниот сектор ќе добие 14.500 денари, помош и за занаетчиите  (ВИДЕО)

Спасовски : Секој вработен во приватниот сектор ќе добие 14.500 денари, помош и за занаетчиите (ВИДЕО)

Како што рече Спасовски , најважна од сетот мерки е исплата на 14 500 денари за секој вработен на неопределено , определено време и за работници со скратено работно време за месеците април и мај. Средствата ќе бидат исплатени ...

Кинеските научници откриле антитела , тврдат дека се ефикасни против коронавирусот

Кинеските научници откриле антитела , тврдат дека се ефикасни против коронавирусот

Во моментот, не постои докажан ефикасен лек за овој вирус, каде што почна пандемијата и зарази повеќе од 950.000 луѓе и ги однесе животите на повеќе од 48.000. Жанг Линки од универзитетот Цингхуа во Пекинг вели дека лекот, нап...

СЗО: Влегуваме во четвртиот месец од пандемијата и многу сме загрижени

СЗО: Влегуваме во четвртиот месец од пандемијата и многу сме загрижени

„Додека влегуваме во четвртиот месец откако започна оваа пандемија, јас сум длабоко загрижен за брзата ескалација и глобалното ширење на инфекцијата“, рече тој. Тој рече дека во изминатите пет недели, бевме сведоци...

Евровизија сепак ќе се одржи, но во поинаков облик!!

Евровизија сепак ќе се одржи, но во поинаков облик!!

Евровизијата која требаше годинава да се одржи во Ротердам е откажана поради пандемијата од коронавирусот, фановите на Евровизија сега ќе гледаат алтернативно телевизиско шоу, што значи дека сите пејачи ќе и се престават на публи...

Видео: Во Њујорк пристигна медицинската помош од Русија

Видео: Во Њујорк пристигна медицинската помош од Русија

Претседателот на Русија, Владимир Путин во телефонскиот разговор со претседателот на САД, Доналд Трамп во понеделникот, понудил медицинска помош. – Трамп со благодарност ја прифати оваа хуманитарна поомош – истакна...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми