Последни вести

Најважни вести

Вечерва во „Само Интервју“ гостин лидерот на СДСМ Зоран Заев

Дами и господа, Канал 5 ТВ го имаше едниствениот дуел на лидерите на СДСМ и ВРМО-ДПМНЕ, а оваа не...

Во Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

Во Лозана, Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото Наум Колев (47) и синот Андон (23) од се...

Мобилната болница до Инфективната клиника подготвена за прием на пациенти

 Во неа, како што најави министерот за здравство Венко Филипче, ќе има 130 кревети. Во не...

МЗ: 30 новозаболени, вкупни 384 заразени

МЗ: 30 новозаболени, вкупни 384 заразени

Вкупната бројка на  дијагностицирани изнесува 384 лица Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа регистрирани се 30 нови случаи на коронавирус во земјата.  По градови: Скопје-12, Куманово &ndas...

Евровизија сепак ќе се одржи, но во поинаков облик!!

Евровизија сепак ќе се одржи, но во поинаков облик!!

Евровизијата која требаше годинава да се одржи во Ротердам е откажана поради пандемијата од коронавирусот, фановите на Евровизија сега ќе гледаат алтернативно телевизиско шоу, што значи дека сите пејачи ќе и се престават на публи...

Видео: Во Њујорк пристигна медицинската помош од Русија

Видео: Во Њујорк пристигна медицинската помош од Русија

Претседателот на Русија, Владимир Путин во телефонскиот разговор со претседателот на САД, Доналд Трамп во понеделникот, понудил медицинска помош. – Трамп со благодарност ја прифати оваа хуманитарна поомош – истакна...

 Во Франција има 509 смртни случаи, досега починаа 4 032 лица

Во Франција има 509 смртни случаи, досега починаа 4 032 лица

Жером Саломон, генералниот директор за здравство, објави дека од 1 март се регистрирани 4.032 смртни случаи во болниците од коронавирусот, оваа „исклучителна“ епидемија, според зборовите на Саломон, принуди на хоспита...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми