Последни вести

Најважни вести

МЗ: 38 нови случаи на ковид 19, тројца починати, 16 оздравени

Починаа двајца пациенти од Тетово. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина ...

МВР отвора истрага за јавни функционери

„Ние веќе имаме отворено сериозни истраги во областа на организираниот криминал и на корупц...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Јове Кекеновски и Алберт Муслиу

Мерките се ублажуваат, кривата на заболени останува „исправена“, дали отварањето на к...

Видео - фото: Полицијата и демонстрантите се судрија во САД по смртта на невооружен Афроамериканец

Видео - фото: Полицијата и демонстрантите се судрија во САД по смртта на невооружен Афроамериканец

Градоначалникот  повика да бидат покренати криминални обвиненија против полицаецот кој со колено го притискаше вратот на 46-годишниот Џорџ Флојд, кој подоцна почина во болница. Четворицата полицајци кои учествуваа во ...

Со образложение на жалбите продолжи јавна расправа пред Апелација за пресудите за „27 април"

Со образложение на жалбите продолжи јавна расправа пред Апелација за пресудите за „27 април"

Меѓу 16-те обвинети кои со првостепената пресуда од март минатата година беа осудени на вкупно 211 години затвор за кривичното дело „терористичко загрозување на државниот поредок” се поранешниот директор на Бирото за ...

ФК: Почина првиот здравствен работник

ФК: Почина првиот здравствен работник

„Комората загуби почитуван член, фелата драг колега, а пациентите посветен здравствен работник. Упатуваме длабоко сочувство до семејството и до најблиските“, соопшти Комората. Мојсоски се заразил работејќи во аптек...

Попладнево пороен дожд и грмежи

Попладнево пороен дожд и грмежи

Според УХМР, продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд и со потпросечни дневни температури за овој период од годината. Утре во Берово се очекуваат минимални четири степени, а максималн...

Повеќе од 130 лица го сакаат огромното наследство на педофилот Епстајн

Повеќе од 130 лица го сакаат огромното наследство на педофилот Епстајн

Доколку биде докажано дека тие се деца на мултимилионерот, лицата ќе можат да поднесат барање за добивање на дел од имотот вреден 635 милиони долари. Во имотот се вклучени и вилата на Епстајн на Менхетн и луксузниот ранч, наречен...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми