Последни вести

Најважни вести

Вечерва во „Само Интервју“ гостин лидерот на СДСМ Зоран Заев

Дами и господа, Канал 5 ТВ го имаше едниствениот дуел на лидерите на СДСМ и ВРМО-ДПМНЕ, а оваа не...

Во Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото и синот од струмичко кои беа убиени на тамошна фарма

Во Лозана, Швајцарија денеска ќе бидат погребани таткото Наум Колев (47) и синот Андон (23) од се...

Мобилната болница до Инфективната клиника подготвена за прием на пациенти

 Во неа, како што најави министерот за здравство Венко Филипче, ќе има 130 кревети. Во не...

Убави вести од Шпанија, излекувани од коронавирус сите 25 заболени од ФК Валенсија

Убави вести од Шпанија, излекувани од коронавирус сите 25 заболени од ФК Валенсија

Според шпанскиот весник по денешното тестирање сите резултати на 25 заболени претставници на Валенсија биле негативни. Пред само две недели, дури 35 % од вработените во овој клуб, 10 фудбалери 9 и 15 членови на стручниот штаб ...

Блумберг: Кина не ги покажала вистинските податоци за бројот на заболени луѓе со Ковид -19

Блумберг: Кина не ги покажала вистинските податоци за бројот на заболени луѓе со Ковид -19

- Кина не ги покажала вистинските податоци ниту за бројот на заболени луѓе, ниту пак за бројот на смртните случаи, објави Блумберг повикувајќи се на извештај од  американските разузнавачи. Ваквиот извештај на разузнавачки...

Евровизија сепак ќе се одржи, но во поинаков облик!!

Евровизија сепак ќе се одржи, но во поинаков облик!!

Евровизијата која требаше годинава да се одржи во Ротердам е откажана поради пандемијата од коронавирусот, фановите на Евровизија сега ќе гледаат алтернативно телевизиско шоу, што значи дека сите пејачи ќе и се престават на публи...

Видео: Во Њујорк пристигна медицинската помош од Русија

Видео: Во Њујорк пристигна медицинската помош од Русија

Претседателот на Русија, Владимир Путин во телефонскиот разговор со претседателот на САД, Доналд Трамп во понеделникот, понудил медицинска помош. – Трамп со благодарност ја прифати оваа хуманитарна поомош – истакна...

 Во Франција има 509 смртни случаи, досега починаа 4 032 лица

Во Франција има 509 смртни случаи, досега починаа 4 032 лица

Жером Саломон, генералниот директор за здравство, објави дека од 1 март се регистрирани 4.032 смртни случаи во болниците од коронавирусот, оваа „исклучителна“ епидемија, според зборовите на Саломон, принуди на хоспита...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми