Најважни вести

Одѕивот на гласање до 11:00 часот изнесува 11 отсто

Одѕивот на гласачите до 11:00 часот врз основа на податоците од Државната изборна комисија за 3.1...

Македонија гласа на десеттите парламентарни избори

Гласањето почна  во седум часот, а  ќе трае ’ до 21 часот. Утрово Канал 5 посе...

Во 21 часот Отворено студио на Канал 5

Кој ќе биде казнет а кој награден, кој ќе оди на одмор а кој во политичка пензија? Дали повеќе...

Вкупно активни 3.475 случаи на Ковид-19, најмногу заболени во Скопје и Тетово

Вкупно активни 3.475 случаи на Ковид-19, најмногу заболени во Скопје и Тетово

Бројката на заболени повторно е највисока во Скопје, со тоа што вчера од направените 1.259 тестирања во главниот град се регистрирани 76 позитивни лица. По Скопје следи Тетово со регистрирани 13 новозаболени. Што се однесува д...

Руските научници ја завршија првата фаза од тестирањето на вакцината за ковид – 19

Руските научници ја завршија првата фаза од тестирањето на вакцината за ковид – 19

Ова го соопшти Вадим Тарасов, директор на Институтот за транслациона медицина и биотехнологии на првиот медицински универзитет. Клиничкото тестирање на безбедноста на вакцината е вршено на првиот медицински универзитет. Целта ...

Фото: Јелена Карлеуша во провокативен фустан!!

Фото: Јелена Карлеуша во провокативен фустан!!

Атрактивната Карлеуша сега одлучила на роденденската прослава на една своја пријателка да се појави во за неа несекојдневна комбинација. Во долг фустан во боја на кожата кој ги истакнува нејзините облини и долги нозе. Фуст...

МВР: Во текот на изборниот молк регистрирани осум настани

МВР: Во текот на изборниот молк регистрирани осум настани

За време на предизборниот молк, до 07 часот односно отворање на избирачките места, биле регистрирани осум настани од кои шест биле на подрачјето на СВР Скопје и по еден на подрачјето на СВР Струмица – Полициска станица Гевг...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube