Последни вести

Најважни вести

ДЗР го објави конечниот ревизорски извештај на Агенцијата за вработување

Државниот завод за ревизија изврши  ревизија на финансиските извештаи заедно со ре...

Електронско пријавување за упис во средно образование од 20 до 25 јуни

Од четврток (20 јуни) до вторник (25 јуни до 15 часот) ќе се спроведува првото електронско пријав...

Единаесет пожари на отворено изминатото деноноќие

Единаесет пожари на отворено изминатото деноноќие

Во село Арачиново горела депонија, во Горно Лисиче гореле ниска вегетација, ѓубре, жито, се интервенирало на пожар и кај хотел „Њу стар“ во Бутел, потоа во Ѓорче Петров, сува трева и гранки биле опожарени во Долно Сви...

Собранието ќе ја одржи петтата седница

Собранието ќе ја одржи петтата седница

Како што стои на собраниската веб-страна, на дневен ред на оваа седница се две точки - Предлог одлуката за утврдување на составот на Буџетскиот совет на Собранието на Република Македонија и Предлог на одлуката за избор на претсед...

Мбапе се пошегува по повредата на носот

Мбапе се пошегува по повредата на носот

- Идеи за маска? – напиша Мбапе на социјалната мрежа Икс. Дваесет и петгодишниот Французин се судри со австрискиот дефанзивец Кевин Дансо во 86. минута од натпреварот, по што заврши на тревникот.  Првично се прет...

Најмалку тројца ранети и осум уапсени демонстранти пред резиденцијата на Нетанјаху во Ерусалим

Најмалку тројца ранети и осум уапсени демонстранти пред резиденцијата на Нетанјаху во Ерусалим

Според „Тајмс оф Израел“, полицијата употребила водени топови за да ги растера демонстрантите. Илјадници демонстранти излегоа на улиците на Ерусалим претходно за да го изразат својот протест против владата на Нетанјах...

Новата рекламна кампања на Бајден вредна 50 милиони долари е насочена кон осудата на Трамп

Новата рекламна кампања на Бајден вредна 50 милиони долари е насочена кон осудата на Трамп

Тоа е еден од најголемите трошоци за рекламирање на кампањата досега и означува голема промена во пристапот на Бајден кон признавањето на вината на Трамп по првичното колебање на претседателот да донесе одлука за ова прашање за д...

Бостон ги надмина Лејкерси и постави нов рекорд за најмногу титули во НБА

Бостон ги надмина Лејкерси и постави нов рекорд за најмногу титули во НБА

Најпродуктивен играч на средбата беше домашниот играч Џејсон Тејтум, кој постигна дабл-дабл со 31 поен и 11 асистенции. Кај Маверикс се истакна Лука Дончиќ со 28 поени и 12 скока. Селтикси серијата ја завршија со 4:1 во победи...

Севернокорејски војници повредени во експлозија на нагазна мина во близина на границата

Севернокорејски војници повредени во експлозија на нагазна мина во близина на границата

-Севернокорејската војска претрпе повеќекратни жртви поради експлозија на мина за време на работа, се вели во соопштението, без да се наведат дополнителни детали. Границата меѓу двете земји е силно минирана. /МИА

Мишел: Лидерите на ЕУ не постигнаа договор околу носителите на врвните функции

Мишел: Лидерите на ЕУ не постигнаа договор околу носителите на врвните функции

- Средбата претставуваше добра можност да се разменат мислења околу изборните резултати и за подготовка на формалната средба на Европскиот совет што ќе се одржи овде во Брисел следната недела. Мислам дека дискусијата се одвиваше ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube