Последни вести

Најважни вести

Полициска операција во Крушопек против недозволена трговија со дрога

Информацијата ја потврди и министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, кој на социјалните мрежи со...

Посебна комисија ќе одобрува пасоши за итни потреби

 Пасошката криза во земјава засега ќе се решава со Комисија во која ќе членува и лекар која ...

„Само Вистина“ со Петар Колев и Љупчо Ристовски

Единствениот начин на кој што мора политиката да одговори е вредност доблесност и интегритет, ист...

Во петок во „Само интервју“ гостин ќе биде Стево Пендаровски

За евро-атланските интеграции и реформските процеси како карта за влез во „големото“ друштво и за тоа каде оди Македонија слушнете ја вистината директно од претседателот на државата Стево Пендаровски. Поранешен пра...

Мирчевски: Скандалозно толкување на законот од страна на ДИК

Државната изборна комисија им наложува ниски цени на медиумите за платено политичко рекламирање за претстојните предвремени парламентарни избори. Од таму велат дека се повикуваат и вршат толкување на членот 75Ѓ од изборниот закон...

Најмалку 8 лица се убиени, во две пукотници во Ханау во близина на Франкфурт

Весникот „Билд“ објави дека напаѓачот е германски државјанин кој имал дозвола за носење оружје, при што во неговиот автомобил била пронајдена дополнителна муниција. Првиот напад се случи околу 22 часот во нарги...

Собраниска делегација на Зимската сесија на ПС на ОБСЕ

Како што соопшти собраниската прес-служба, во агендата на ова заседание на трите генерални комитети на ПС на ОБСЕ ќе се разгледуваат актуелните настани во ОБСЕ, следено со прашања и одговори и ќе биде дебатирано за решавање на до...

Во Кривичен судење за „Рекет"

На минатото судење судот ја исклучи јавноста, а се презентираа преостанатите три фолдери од усб-то на Зоран Милевски-Кичеец. Судијката Васка Николовска-Масевска, одлуката ја образложи со тоа што го посочила обвинителката дека ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми