Последни вести

Најважни вести

Македонија увезла над седум милиони тони отпад од Бугарија во периодот од 2012 до 2014 година

Според информациите од 2012 до 2014 година во земјава биле увезени над осум милиони и 200 илјади ...

Разрешениот директор на „Дрисла’’ Горан Ангелов уверува дека депонијата не увезувала опасен отпад

-Во Бугарија се увезуваат стотици илјади тони отпад за соговорување. Има многу термоцентрали кои ...

Милошоски: Работните групи на власта и опозицијата на средба за законот за ЈО до крајот на неделава

-Во текот на вчерашниот ден имаше координативен состанок на два члена од двете групи, од владејач...

Кина: Новиот вирус мутира,расте бројот на починати

Се прецизира дека сепак досега немало доказ оти вирусот брзо се шири. Вирусот почнал да мутира со што им отежнува на здравствените работници да го контролираат. Епидемијата се шири во градовите Пекинг и Шангај, со потврдени...

СЗО на итен состанок поради кинескиот корона вирус

Во меѓувреме експертите ширум светот прогнозираат дека како најголем извор на вирусот е пазарот за морска храна и не ја исклучуваат можноста тој да се пренесува од човек на човек. Кинеските епидемиолози  појаснуваат дека ...

Од недела врнежи од дожд, на повисоките места снег

Од УХМР информираат дека од утре ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен северен ветер. За време на викендот ќе биде променливо облачно. Во недела и во понеделник ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повр...

Видео - Фото: Стравична сообраќајка на Ибарска магистрала, загинаа двајца браќа, мајката тешко повредена!!

Автомобил голф директно удрил во автобус. На самото место на несреќата загинале двајца браќа кои биле во голфот со црногорски регистарски таблички, нивната мајка е тешко повредена. Од автомобилот скоро не останало ништо. ...

Памела Андерсон по петти пат го изговори судбинското „да“, новиот сопруг има мистериозно минато

 Но, јавноста е изненадена од нејзиниот избор. Новиот маж на Памела крие скандалозно минато. 52 годишната Памела стапи во брак со 74 годишниот продуцент Џон Питерс, на двајцата ова им е петтиот брак. Според америка...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми