Последни вести

Најважни вести

Условни казни за Бесими и Етеми за пожарот во тетовската болница, докторот ослободен

Докторот Бобан Вучевски е ослободен од обвинение. Ова е епилогот од судскиот процес за пожарот во...

Меџити го разреши раководителот на кардиохирургија кој ја водеше првата трансплантација на срце

На место на професорот Јовев ќе дојде доктор кардиолог вработен во тетовската болница, дознава Ка...

Ковачевски и Мицкоски на лидерска средба во среда

Ковачевски и Мицкоски на лидерска средба во среда

Ковачевски испрати покана за средба, а Мицкоски избра да биде насамо, тет-а-тет соочување, без присуство на сопартијци или блиски соработници – лидерската за уставните измени и официјално е закажана за во среда во 11 часот ...

АХВ тврди дека зеленчукот и овошјето се безбедни

АХВ тврди дека зеленчукот и овошјето се безбедни

Првиот човек на АХВ Бабовски денеска уште еднаш потврди дека се негативни резултатите од анализите за наводно присуство на резидуи од тешки метали, како што во неколку наврати соопшти опозицијата на своите прес конференции. Спрое...

Претпладне сончево, попладне краткотраен пороен дожд

Претпладне сончево, попладне краткотраен пороен дожд

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 27 степени. Во Скопје претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен...

Ристиќ: Меџити добар ли си со глаата?

Ристиќ: Меџити добар ли си со глаата?

Јовев добива поддршка и од фелата и од граѓаните. На социјалните мрежи можат да се сретнат низа критики од за разрешувањето на кардиохирургор. „Не вирее професионалец овде“, напиша докторот Ненад Лазаров. ...

Интензивно гранатирање и грабежи во главниот град на Судан по завршувањето на прекинот на огнот

Интензивно гранатирање и грабежи во главниот град на Судан по завршувањето на прекинот на огнот

Извештаите велат дека се продлабочува беззаконието во Картум и во западниот регион Дарфур. Борбите меѓу армијата и паравоените сили за брза поддршка (РСФ), кои траат повеќе од седум недели, се интензивираа откако во саботата исте...

Сите заминуваат во Германија: Рекордни 168.000 пасоши лани им се издадени на странци

Сите заминуваат во Германија: Рекордни 168.000 пасоши лани им се издадени на странци

Ова е за 28 отсто повеќе од една година претходно, објави Сојузниот завод за статистика во Визбаден, истакнувајќи дека во последните 20 години не се регистрирани толку многу нови жители, пренесува Дојче веле. Минатата година г...

Во океаните годишно завршуваат неверојатни 30 милиони тони пластика

Во океаните годишно завршуваат неверојатни 30 милиони тони пластика

Од 2000 до 2019 година тој број е повеќе од двојно зголемен и нема знаци за пад на производството, па доколку не се преземат мерки, глобалното производство ќе се зголеми речиси тројно до 2060 година, достигнувајќи 1.231 милиони т...

Американски воени Ф-16 ловеле мал авион, го пробиле звучниот ѕид над Вашингтон- нема преживеани

Американски воени Ф-16 ловеле мал авион, го пробиле звучниот ѕид над Вашингтон- нема преживеани

Воените авиони ја пробиле звучната бариера над главниот град на САД за да стигнат до Cessna Citation, кој можел да превезе седум до 12 патници, соопштија официјални лица. Околу времето кога го пробивале воздушниот ѕид, Цесната...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube