Последни вести

Најважни вести

Пендаровски прво ќе се консултира со експерти, па ќе се изјасни за пописот

Од кабинетот на Пендаровски не откриваат дали има забелешки и дали и кога планира да го потпише у...

Каде исчезна грипот, карактеристичен за овој период од годината?

 Последната статистика објавена од Институтот за јавно здравје вели дека заклучно со претход...

Од Понеделник - САМО ВИСТИНА и САМО ИНТЕРВЈУ повторно во потрага по вистинољупците

​Најдобрите, најгледаните, и највлијателните, се враќаат на медиумскиот "Вембли"!!! ...

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус, но не откри која

Бил Гејтс прими вакцина против коронавирус, но не откри која

Гејтс рече дека се чувствува одлично и им се заблагодари на сите научници, учесници во истражувањето, регулатори и медицински професионалци „кои нѐ доведоа до оваа точка“. „Една од предностите да се има 65 го...

Видео: Манекенка во секси костим за капење

Видео: Манекенка во секси костим за капење

Ако некој знае како да привлече внимание, тоа сигурно е убавата манекенка Изабел Гулар. Бразилската манекенка која многумина ја сметаат за една од најубавите жени на светот на социјалните мрежи објави видео на кое во миниј...

Ќе им се најде ли работа на сите вработени по рамковен?

Ќе им се најде ли работа на сите вработени по рамковен?

 Ова прашање се отвори во јавноста по објавените податоци за тоа колкав и каков кадар ќе добијат некои од институциите. Кај некои приливот на нововработени ќе биде минимален, но во некои напливот на нови кадри ќе се зго...

10-годишно девојче се задуши одговарајќи на предизвик од Тик-Ток

10-годишно девојче се задуши одговарајќи на предизвик од Тик-Ток

По трагедијата, италијанските власти им наложија на администраторите на „Тик Ток“, да го блокираат пристапот на корисници, чија возраст не можат да ја потврдат. Јавното обвинителство од Палермо отвори истрага в...

Уапсена сопругата на рускиот опозиционер Навални

Уапсена сопругата на рускиот опозиционер Навални

Јулија Навални на социјлните медиуми објавила фотографија со текс дека е во полициска „марица“. Инаку денеска низ многу градови во Русија се оддржуваат протести во знак на поддршка на опозицискиот лидер Алексеј Нав...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube