Последни вести

Најважни вести

Од среда полициски час од 16 часот, за викенд Mакедонија под целосен карантин

На предлог на комисијата за заразни болести, а усвоен денеска на владината седница, целосно се во...

Тројца починати од Ковид-19, 15 новозаболени во последните 24 часа

На Инфективната клиника изминатово деноноќие починале тројца пациенти, 40-годишен Кочанчанец и 65...

Александар Пандов и Ненад Јовановиќ во „Само вистина“

Луѓето ги поздравуваат мерките на владата, но ако вонредната состојба трае до недоглед, стратегиј...

5 минути факти: Како функционира он-лајн образованието две недели од неговото воведување?

5 минути факти: Како функционира он-лајн образованието две недели од неговото воведување?

Тимот го истражуваше функционирањето на онлајн наставата во изминатите две недели. „5 миниту факти“ открива кои се недостатоците, но и предностите од ваквата образовна настава.

Се намалуваат бројките во Италија и Шпанија, САД ја очекуваат најцрната недела

Се намалуваат бројките во Италија и Шпанија, САД ја очекуваат најцрната недела

Според последните информации во Италија во последните 24 часа починале уште 636 луѓе. Вкупно во таа земја починале 16.523 лица заразени од коронавирус. Во шпанија денеска бројот на заразени и починати од коронавирусна инфекција п...

Видео: Пожар во петокот уништил илјадници автомобили на аеродром во Флорида

Видео: Пожар во петокот уништил илјадници автомобили на аеродром во Флорида

Повеќе од 3.500 возила се уништени откако пожар го зафати паркиралиштето на Меѓународниот аеродром во Југозападна Флорида во Форт Маерс. Пожарот се случил на 3ти април во петок и е пријавен околу 17 часот по локално време....

По цел викенд во карантин кумановци може да излезат од домовите

По цел викенд во карантин кумановци може да излезат од домовите

градоначалникот Максим Димитриевски за Канал 5 вели дека од општинскиот штаб за заштита и спасување на денешната седница побарале вклучување на македонски пошти во дистрибуцијата на пензиите и социјалната помош во Куманово за да ...

Горивата поевтинуваат за половина до 1,5 денар по литар

Горивата поевтинуваат за половина до 1,5 денар по литар

Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 2,67 отсто. Малопродажната цена на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 0,50 денари за литар и ќе изнесува 48 денар...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми