Последни вести

Најважни вести

По 19 години затвор за Беља и Демири за убиството на Саздо

Ги прогласи за виновни Бесир Беља и Скендер Демири и ги осуди на по 19 години затвор. Додека с...

Мерки на претпазливост за жител од Пелинце поради говор на омраза на Фејсбук

Како што соопшти Јавното обвинителство, осомничениот делото го сторил на 21 април годинава преку ...

Заев: Ќе има чистка, по изборите ќе се случат промени

Според премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев со изборните резултати на нивниот кандидат Стево Пенд...

Кого ќе зафати „пролетното чистење“ во власта?

Незадоволни од неделниот резултат во СДСМ се бара одговорност, на итен состанок синоќа во партиското седиште се анализираа бројките. Претседателот на социјалдемократите и премиерот, Зоран Заев веќе најави и кадровски промени в...

Голем интерес за посетата на папата Франциск

И денеска во црквата Пресвето Срце Исусово се подигнуваа картите без кој не може да се присуствува на мисата. Од црквата објаснуваат дека овие карти се за плоштадот Македонија и за посета на католичката црква. На настанот п...

Најмалку 23 лица загинаа во страшните поплави во ЈАР (ВИДЕО)

Силните дождови предизвикаа поплави и свлечишта во градот Дурбан и околината , на источниот брег на ЈАР. ,, Минатата ноќ се влоши метеоролошката сотојба во неколку покраини , каде се смета дека загинале најмалку 23 лица. &...

Шилегов: Не треба да ја казниме нашата држава и да ја вратиме децении наназад

По изборите ќе се утврдува индивидуално одговорноста на секој поединечно во рамки на институциите што ги предводи. За нас во овој момент фокусот е на претседателските избори и ги повикувам граѓаните што помасовно да излезат, ако ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми