Последни вести

Најважни вести

Врховниот судија Наќе Георгиев во 30-дневен притвор, за Мемети мерки на претпазливост

Кривичниот суд  му определи 30 дена притвор на врховниот судија Наќе Георгиев. Мерката е на ...

Кривичен му одреди притвор од 30 дена на Палевски, вели дека ќе докажел дека не е виновен

Палевски кој е првоосомничен за грабнувањето и убиството на Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Же...

МВР - забавниот парк пред СЦ Борис Трајковски нема дозвола!

Постапувајќи по допрен глас дека во Скопје, на подрачјето на Општина Карпош, поточно пред спортск...

Директорката Иљази им забрани на вработените на Токсикологија да даваат изјави за медиумите

Директорката Иљази им забрани на вработените на Токсикологија да даваат изјави за медиумите

 Веднаш до апаратот за регистрација на работното време стоеше писмено соопштение поставено по наредба на економската директорка Бесија Иљази со кое им забранува на вработниете да даваат изјави или интервјуа поврзани со работ...

Илјадници се собраа на испраќањето на иранскиот претседател, но помалку од очекуваното (ВИДЕО)

Илјадници се собраа на испраќањето на иранскиот претседател, но помалку од очекуваното (ВИДЕО)

Илјадници луѓе се собраа денеска во Табриз за да ја оплакуваат смртта на претседателот Ебрахим Раиси во хеликоптерската несреќа во која загинаа и министерот за надворешни работи и седум други членови на делегацијата, но се чини д...

Вучиќ во ОН за резолуцијата за Сребреница: Не очекувавме „нож во грб“ од некои држави

Вучиќ во ОН за резолуцијата за Сребреница: Не очекувавме „нож во грб“ од некои држави

Во Њујорк, во четврток, на 23 мај, претседателот Вучиќ ќе присуствува на седницата на Генералното собрание на ОН на која ќе се разгледува предлогот резолуција за Сребреница, пренесе Телеграф. Претседателот Вучиќ во текот на де...

Русија започна вежби со тактичко нуклеарно оружје

Русија започна вежби со тактичко нуклеарно оружје

Претседателот Владимир Путин ги нареди вежбите претходно овој месец. Москва ги поврза со, како што ги нарече, „милитантни изјави“ на западните официјални лица за кои рече дека претставуваат безбедносна закана за Русиј...

ДИК: Заврши прегласувањето на болните и немоќни лица, затворениците и лица во центрите за грижа

ДИК: Заврши прегласувањето на болните и немоќни лица, затворениците и лица во центрите за грижа

Денес заврши прегласувањето на болните и немоќни лица, лицата кои издржуваат казна затвор и лицата сместени во центрите за вонсемејна грижа а кои припаѓаат на избирачките места каде што се поништи гласањето за парламентарните изб...

Патник загина во силни турбуленции за време на лет, авионот принудно слета (ВИДЕО)

Патник загина во силни турбуленции за време на лет, авионот принудно слета (ВИДЕО)

Сингапур ерлајнс го објави денешниот инцидент, кога авионот со 211 патници доживеал силни турбуленции и принудно слетал во Тајланд, а објавиле дека на летот починал 73-годишен маж од Велика Британија и изјавиле дека причината нај...

Нетанјаху: Со гадење ја отфрлам споредбата меѓу демократски Израел и убијците на Хамас

Нетанјаху: Со гадење ја отфрлам споредбата меѓу демократски Израел и убијците на Хамас

Апсурдно и нов облик на антисемитизам, вака израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го оцени барањето на главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд во Хаг за апсење на израелскиот премиер и неговиот министер за одбрана, Јоав...

Денеска предизборен молк, утре се прегласува на седум избирачки места

Денеска предизборен молк, утре се прегласува на седум избирачки места

45 болни и изменоштени, пет лица кои се во затвор и две во старските домови денеска можат да го искористат своето право на глас на прегласувањето во седум избирачки места во петтата  и шестата изборна единица, каде беа ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube