Последни вести

Најважни вести

Судир со камења и предмети меѓу две групи пред Скендер Бег, маж се закануваше

Со транспратенти , патриотски песни и слогани за оставки и отфрлање на предлогот, бројни граѓани ...

МВР: Приведено лицето кое Мицкоски го посочува дека се обидело да го убие

Од Министерството за внатрешни работи велат дека засега немаат дополнителни информации за случајо...

Маричиќ-Сарацин: Македонскиот идентитет е заштитен

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ и специјалниот прате...

ССМ ќе поднесе тужба за неусогласување на колективните договори со законот за минимална плата

ССМ ќе поднесе тужба за неусогласување на колективните договори со законот за минимална плата

Во тужбите ќе стои дека не се почитуваат колективните договори во јавниот сектор и дека нема дијалог со Владата, рече првиот човек на синдикатот Дарко Димовски. Штрајкот продолжува, а вработените своето незадоволство ќе го изр...

Чешка ги претстави приоритетите пред ЕП, проширувањето не најде место во говорот на Фила

Чешка ги претстави приоритетите пред ЕП, проширувањето не најде место во говорот на Фила

Војната во Украина, економијата, бегалците, енергенсите и одбраната – ова се петте приоритети на Чешкото претседателство со Европската Унија во наредните шест месеци кои пред Европскиот парламент ги презентираше Чешкиот Пре...

МНР: Наводите дека во францускиот предлог македонскиот јазик „не е чист“ се неточни

МНР: Наводите дека во францускиот предлог македонскиот јазик „не е чист“ се неточни

Министерството за надворешни работи вечерва соопшти дека најостро ги демантира наводите кои се споменуваат во јавноста дека македонскиот јазик „не е чист“ во француската предлог преговарачката рамка за отпочнување на ...

Утре сончево и топло со мала до умена облачност.

Утре сончево и топло со мала до умена облачност.

Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 29 до 37 степени. УВ=9 Во Скопје сончево со мала до умерена...

Во Струмичко изгорел старец по палење на стрниште

Во Струмичко изгорел старец по палење на стрниште

Според СВР Струмица, било утврдено дека тој претходно излегол да го запали стрништето во местото „Ниш Поле“, а откако не се вратил дома неговата сопруга го пронашла починат со изгореници. По наредба на Јавен обвини...

Колку се безбедни Хургада и Мармарис по појавата на ајкули?

Колку се безбедни Хургада и Мармарис по појавата на ајкули?

По Хургада во Египет, и во Мармарис во Турција, и двете меѓу најпопуларните дестинации за македонските туристи, се појави ајкула... На снимката објавена на социјалните мрежи се гледа како таа плива во плитко во турското летувалиш...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube