Последни вести

Најважни вести

Заев е оптимист дека ќе се решат разликите околу историјата со Бугарија

Премиерот Заев е уверен дека за сите отворени прашања со Софија ќе се најде решение низ разговори...

Македонскиот државен архив располага со вредна документација за Гоце Делчев и тоа го знае Бугарија

Наспроти бугарските тврдења дека документација со единствено вредна научна важност во Мешовитата ...

Вечерва во „Само интервју“ ќе гостува Љупчо Николовски.

Драги сограѓани, изборите поминаа, Заев доби нова шанса за борба со корупцијата, седна ли на Илин...

Отказ за советникот на екс министерот Чулев

Отказ за советникот на екс министерот Чулев

Министерството за внатрешни работи денеска, по спроведената дисциплинска постапка од соодветната дисциплинска комисија, му го откажа договорот за вработување на З. Ѓ. на работното место државен советник за полициски и криминалист...

Кремљ:Шишето би можело да биде доказ во случајот Навални , но е изнесено од Русија

Кремљ:Шишето би можело да биде доказ во случајот Навални , но е изнесено од Русија

Тимот на Навални вчера објави дека шишето вода од хотелската соба во Томск, каде што престојувал Навални минатиот месец, е однесено во Германија и на него се пронајдени траги од нервниот отров Новичок. Портпаролот на Кремљ, Дмитр...

 Врховен ги потврди пресудите за Јанкуловска, Груевски и Поповски

Врховен ги потврди пресудите за Јанкуловска, Груевски и Поповски

Највисокиот суд ги потврди пресудите на скопска Апелација за набавката на блинидраниот Мерцедес, па најдоцна за еден месец упатен акт за издржување на четиригодишната затворска казна ќе добие ексминистерката за внатрешни Гордана ...

Презентирана Националната платформа за онлајн учење

Презентирана Националната платформа за онлајн учење

Платформата е практична, лесна за користење и го доближува образованието и наставните содржини до учениците на каналите кои тие секако често ги користат. Ученикот преку компјутер или телефон ќе може да ја гледа училницита и на...

Фото: Лепа Брена во бело бикини ужива на одморот во Црна Гора

Фото: Лепа Брена во бело бикини ужива на одморот во Црна Гора

Лепа Брена во моментов ужива на својата јахта во друштво на сопругот, легендарниот тенисер Боба Живојиновиќ. Атрактивната пејачка сега објави неколку фотки од одморот во Црна Гора на кое Брена плени со својот изглед во бел...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube