Последни вести

Најважни вести

Во претседателската вила,,Водно“ се одржа средбата Пендаровски –Мицкоски

Една од темите 27-ми април и можноста за повторно отворање на случајот. Мицкоски рече дека има...

Уште двајца од обвинетите вработени во МВР за аферата ,,Двојник“ признаа вина

Две години и пет месеци затвор и се досудени на Оливера Софрониевска. Според обвинението, таа одо...

Вечерва во „Само интервју“ ќе гостува Александар Николоски

Државнички или политикантски потег, за кого правда, а за кого мир ќе донесе средбата Пендаровски ...

ЕК ја потврди можноста Албанија без Македонија да почне пристапен процес кон ЕУ

ЕК ја потврди можноста Албанија без Македонија да почне пристапен процес кон ЕУ

Писонеро потврди дека ставовите на Вархеји се и ставови на Комисијата, која не би се противела доколку земјите членки одлучат само Албанија да ги започне преговорите иако како што вели, и Македонија е подготвена да ги започне пре...

Голем пожар во висококатница во Лондон, го гасат стотина пожарникари (ВИДЕО)

Голем пожар во висококатница во Лондон, го гасат стотина пожарникари (ВИДЕО)

Пожарот го гаснат околу 100 пожарникари, а болничарите и полицијата се на терен. Лондонската амбуланта соопшти дека испратила свои тимови, водачи на клинички екипи и амбуланти во областа. „Тие им пружаат помош на луѓето ...

Познато е каде на Земјата би паднале остатоците од кинеската ракета

Познато е каде на Земјата би паднале остатоците од кинеската ракета

Ракетата „Долг марш 5Б“ беше лансирана на 29 април од кинескиот остров Хаинан, носејќи го беспилотниот модул Тијанхе, кој содржи она што ќе стане простор за живеење на постојаната кинеска вселенска станица. Локациј...

Мицкоски по средбата со Пендаровски : Не бараме милост, туку правда

Мицкоски по средбата со Пендаровски : Не бараме милост, туку правда

Мицкоски рече дека барал од претседатерлот Пендаровски правда , а не милост за осудените , зашто одбраната располагала со нови докази Рече дека правдата не смее да биде селективна и дека се неосновани пресудите за тероризам на...

Италијанската полиција во маркет меѓу јаболка нашла калашникови, пиштоли...

Италијанската полиција во маркет меѓу јаболка нашла калашникови, пиштоли...

Скриеното оружје, 10 пиштоли, шест калашникови, пет митралези, два елеци против куршуми, домашна експлозивна направа и муниција биле пронајдени меѓу овошјето. Извор од полицијата изјавил дека оружјето најверојатно припаѓа на о...

ЕМА проверува појави на ретки нервни пореметувања по вакцинацијата со АстраЗенека

ЕМА проверува појави на ретки нервни пореметувања по вакцинацијата со АстраЗенека

Како дел од редовниот преглед на извештаите за безбедноста на вакцините, Комитетот за безбедност на Европската агенција за лекови ги анализира податоците за случаи на синдром Гилајн-Баре, објави ЕМА. ЕМА ги истражува и извешта...

Заев и Бектеши од ТИРЗ Тетово: Нова заедничка инвестиција од 15 милиони евра на ЛЕАР и Нормак

Заев и Бектеши од ТИРЗ Тетово: Нова заедничка инвестиција од 15 милиони евра на ЛЕАР и Нормак

Инвестицијата на новиот втор циклус изнесува 15 милиони евра, а производниот погон се гради на површина од 8.000 м2. Со оваа инвестиција се отвораат нови од 1000 до 1500 работни места", изјави премиерот Зоран Заев. Тој до...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube