Последни вести

Најважни вести

Боки 13 во понеделник, Јанева во вторник на распит кај Русковска за ,,Рекет“

 Ова прашање се отвори  по вчерашната изјава на адвокатката на Катица Јанава која рече ...

Стоилковски: Ни Дончев ни Филипче немаат абер од оставки

Ден Дончев и Венко Филипче по кој знае кој пат се фатени во криминоген, коруптивен скандал и се у...

Викендов нова средба на работните групи на СДСМ и на ВМРО ДПМНЕ за ЈО ?!

 Си вперуваат прст едни кон други за тоа кој е виновен за закочениот процес, а од позициите ...

Авион на „Делта Ерлајнс“одеднаш пропаднал за повеќе од девет километри – патниците во паника

- Патниците во авион на „Делта ерлајнс“ биле шокирани откако авионот одеднаш „пропаднал“ повеќе од девет километри, поради што се отвориле и паднале маските за кислород. Патниците се испаничиле претпост...

Трамп одобрил разместување на американска војска во Саудиска Арабија

Според Ројтерс целтата на распределбата на американските трупи е од одбранбен карактер. Американските сили пред се ќе биле концетрирани на воздушната одбрана и одбраната од ракетни напади, соопштил Пентагон. Инаку, за нападот ...

Здружението „Илинден“ од Тирана со медиумска кампања ќе ги охрабрува Македонците да се изјаснуваат за тоа што се

„И покрај барањата во континуитет, по падот на тоталитарниот режим, се уште на Македонците не им се признава статус на малцинство на целата територија на Албанија. Но,без оглед на тоа, многу меѓу Македонците чувствуваат и с...

Фото: Почна есенската акција за генерално чистење на скопските општини

 Во акцијата ќе бидат отстранети и графитите со навредлива содржина, коишто промовираат говор на омраза, верска и етничка нетрпеливост. Воедно, во периодот од 21.09 до 24.09.2019 година, во секоја општина ќе бидат поставени ...

Средношколец од Прилеп измисли медицински шприц уникатен во светски рамки

Иновацијата е на 16 годишниот Сашо Јандрески ученик во втора година во прилепската гимназија Мирче Ацев. На проектот со неколкумина професори експерти од Министерството за здравство и Медицинскиот факултет во Скопје, Јандрески...

Фрчкоска: Во вторник Јанева повторно ќе дава исказ пред Обвинителството

Ова го најави нејзината адвокатка Ирена Данаилова-Фрчкоска во интервју за „360 степени" на ТВ Алсат. – Повторно е повикана. Во вторник ќе дава исказ, рече Фрчкоска, одговарајќи на новинарско прашање. Според...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми