Последни вести

Најважни вести

Никаков напредок по состанокот на македонско-бугарската комисија

Денешната средба на мешовитата историска комисија заврши без напредок.

Има ли сериозен напредок или Софија тактизира?

Дали има сериозен напредок во разговорите или пак Бугарската страна тактизира во пресрет на совет...

„Само Интервју” вечерва со Тито Петковски

Дами и господа, повеќе или помалку познавачи на историските настани кои што не зближија или не од...

Филипче:Обезбедени 833 илјади вакцини за 400 илјади граѓани

Филипче:Обезбедени 833 илјади вакцини за 400 илјади граѓани

 Ќе ги добиваме вакцините согласно планот за дистрибуција кој Ковакс ќе го одреди и многу скоро очекуваме конкретна информација од нив. Покрај овој механизам доставивме барања за директни договори до компаниите „Астра ...

Најдоцна до март пристигнува првата пратка на вакцини во Македонија

Најдоцна до март пристигнува првата пратка на вакцини во Македонија

Приоритет ќе им се даде на лекарите и сестрите кои работат со болни од корона, лицата над 65 години, хронично болните со белодробни и кардиоваскуларни заболувања, вработените од критичната инфраструктура и транспортот. Вакцина...

Бајден: На првиот ден од мандатот, ќе побарам сите да носат маски 100 дена

Бајден: На првиот ден од мандатот, ќе побарам сите да носат маски 100 дена

Во првото заедничко интервју со новоизбраната потпретседателка Камал Харис по победата на изборите, Бајден за Си-Ен-Ен изјави дека ќе има „значително намалување“ на бројот на заразени доколку сите Американци носат мас...

Ердоган: Се надевам дека Франција наскоро ќе се ослободи од Макрон

Ердоган: Се надевам дека Франција наскоро ќе се ослободи од Макрон

"Макрон е товар за Франција. Со Макрон, Франција минува низ многу опасен период во моментот. Се надевам дека Франција ќе се ослободи од проблемот наречен Макрон што е можно поскоро", изјави Ердоган пред новинарите во Ис...

Со законски измени ќе се овозможи одземање на возило од три до 90 дена, заради неисправност..

Со законски измени ќе се овозможи одземање на возило од три до 90 дена, заради неисправност..

Ако возилото ви е неисправно ќе ви биде одземено на три дена, а доколку ве затекнат со нерегистриран автомобил или пак под дејство на алкохол или дрога, истото ќе ви се одземе до 3 месеци, а сето тоа ќе се спроведе на самото мест...

Неделковски не се појави на подготвителното рочиште по тужбата за клевета и навреда

Неделковски не се појави на подготвителното рочиште по тужбата за клевета и навреда

Денеска се одржа подготвителното рочиште на кое не се појави тужениот Неделковски. Тој во четири објави на својот фејсбук профил од април годинава напиша дека Михајлоски криејќи дека веќе бил заразен со корона вирусот намерно ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube