Најважни вести

Тројца починати, 18 новозаболени од коронавирусот, почина и родилката од Куманово

Македонија веќе два часа под продолжен полициски час.. Тамара Стојкова е пред Владата..

Стартуваше полицискиот час од 16 до 05 часот, издадени 27 илјади дозволи за движење

Веќе четири и пол часа од стапување на сила на мерката која во работните денови ќе почнува од 16 ...

„Само Вистина“ со Никола Пановски

За мерките од Владата сметам дека треба да има корекција околу полицискиот час, да не се сретнува...

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

Синот на Александар Вучиќ има коронавирус

"Кога сето тоа започна, мојот Данило ми рече дека предавањето не е опција. Моето првородено е заразено со коронавирус. Неговата клиничка слика е таква што е примен на Клиниката за инфективни болести. Сине, ќе победиш. Те сак...

Поранешните сопружници Деми Мур и Брус Вилис повторно заедно – во изолација (ФОТО)

Поранешните сопружници Деми Мур и Брус Вилис повторно заедно – во изолација (ФОТО)

,,Моќната двојка’ од 90-тите , чиј брак заврши во 2000 година, по разводот останаа во пријателска врска, а тоа сега го потврдија и со фотографиите од изолација што ја поминуваат заедно.     &n...

Медицинска сестра им запеа на колегите па стана светски хит (ВИДЕО)

Медицинска сестра им запеа на колегите па стана светски хит (ВИДЕО)

Медицинската сестра Лори Ки од американската држава Мичиген одлучи да ги развесели колегите кои лекувале  пациенти со Ковид-19 пеејќи ја песната Amazing Grace. Снимките на 28-  годишната сестра за време на смената стана...

Бројот на заболени во САД надмина 400.000

Бројот на заболени во САД надмина 400.000

Според Си-Ен-Ен, 404.352 лица во САД се разболеле, повикувајќи се на податоците од универзитетот Џон Хопкинс. Ова е збир на резултати презентирани од страна на американските држави, округот Колумбија и други територии на САД. ...

Европска агенција за превенција на болести : Европа сеуште не го достигнала врвот на кризата

Европска агенција за превенција на болести : Европа сеуште не го достигнала врвот на кризата

Во извештајот на Европскиот центар за контрола и превенција на болести се вели дека бројот на смртни случаи, од сите причини, вклучително и Ковид-19, е поголем отколку што се очекуваше во Белгија, Франција, Италија, Шпанија, Швај...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми