Последни вести

Најважни вести

Гордана Јанкуловска за Канал 5:Не сум во бегство и немам намера да бегам!

Таа дури и ги покани на кафе лиферувачите на лажната вест и сите кои се интересираат  дали е...

Наставничката Георгина Димова од Неготино на час го викна Бил Гејтс

Денеска од оваа институција информираат  дека децата кои немаат можност за он лајн настава ќ...

Османи: На Захариева и ги кажав нашите црвени линии

Имаме стратегија, верувајте знаеме што правиме, имаме црвени линии на бранење на националните и д...

Пресушуваат изворите од кои се полнеше Преспанското езеро

Пресушуваат изворите од кои се полнеше Преспанското езеро

Преспанското езеро полека но сигурно изумира.. Водата со децении континуирано  се повлекува.. Кај Крани  250,Претор  500 метри,а близу Долно Перово дури 4 километри..Овој еколошко уникатно и природен дар од природа...

Уште две деца од струмичката градинка позитивни на Ковид-19

Уште две деца од струмичката градинка позитивни на Ковид-19

-Не може да се потврди дека станува збор за поврзаност со првиот случај на Ковид- 19 во групата, бидејќи едното од децата воопшто не се сретнало со првото позитивно дете, додека другото било во контакт само еден ден. Не е исклуче...

Едно лице почина во сообраќајката на автопатот Неготино-Кавадарци

Едно лице почина во сообраќајката на автопатот Неготино-Кавадарци

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци во координација со ОВР Неготино, изврши увид на лице место, каде денеска во 13.50 часот возило Опел Корса со скопски регистарски таблички излетало од патот. Во возилот...

Октоберфест во време на корона:Почетокот одбележан со скромни свечености(ВИДЕО)

Октоберфест во време на корона:Почетокот одбележан со скромни свечености(ВИДЕО)

Бидејќи официјалното одржување на фестивалот е откажано, оваа година нема големи шатори полни со луѓе или стотици тезги кои продаваат храна. Наместо тоа, 50 пабови и други објекти во овој град организираат свои помали прослави...

Неверојатни снимки од пустошот што зад себе го остави ураганот ,,Јанос” во Грција(ВИДЕО)

Неверојатни снимки од пустошот што зад себе го остави ураганот ,,Јанос” во Грција(ВИДЕО)

Претходно ураганот ги опустоши островите во Јонското Море и регионот Кефалонија , каде што денеска се снимени неверојатни глетки. Во ураганот има и две жртви. Според Ројтерс, безживотното тело на една постара жена е пронај...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube