Последни вести

Најважни вести

Франција го ратификува пристапниот протокол за НАТО за Македонија

Францускиот парламент претпладнево го изгласа Законот за ратификација на Протоколот за членство н...

Борисов: Антибугарската реторика е недозволива

  Бугарскиот премиер Бојко Борисов од Загреб упати нови предупредувања за земјава, иако испо...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Александар Пандов и Лидија Димова

Така ќе биде и вечерва со со нашите гости Александар Пандов и Лидија Димова. Јанева со лисици на ...

Фото: Јане во Обединетите Нации - Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

Во продолжение целиот говор на Јане Велковски, 11-годишен застапник за правата на децата со попреченост на панел дискусијата – Да не изоставиме ниедно дете: за секое дете, сите права на собирот на високо ниво...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ и јас лично подржувам се што е добро и за Македонија и за Бугарија

-Синоќа ја завршивте овде средбата во арена Загреб, тет а тет средба со господинот Бојко Борисов, излезе едно видео тој го објави лично на неговиот профил на социјалната мрежа, а се однесува на договорот кој Македонија го има пот...

Путин се провозе на новите линии на московското метро (ВИДЕО)

Овие нови линии, во споредба со Парискиот РЕР или Берлин С-Бан, ќе работат на постојни шини, но се поудобни и поевтини од сегашните возови. Двете први линии ги поврзуваат западните предградија на главниот град со градовите од ...

Власта ги оцртува контурите на ветингот во правосудството

Постои Министерката за правда вели ветингот не би го извршувал извршната власта, туку експертска комисија. „Ветингот не го спроведува извршната власт, туку на експертско ниво мешовита комисија, во која што во многу земји...

Заев и Ахмети со оценка за коалицијата дека е стабилна и добра

 Потпретседателот на СДСМ не сака неговата партија ниту да коалицира со ДУИ по изборите напролет, но премиерот вели дека одлуката е во рацете на граѓаните и изборниот исход ќе биде пресуден. „Мухамед Зекири не првпа...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми