Последни вести

Најважни вести

Ковачевски ќе нуди, Мицкоски ќе прифати лидерска средба за националите и државни интереси

На маса, како што најави, планира да стави две теми - интеграцијата на Македонија во ЕУ и усоглас...

Пендаровски ги добил законите за Бехтел и Енка, следните денови ќе ги разгледува

 Ден по гласањето во Собранието, вели дека очекува Пендаровски да ги потпише законите бидејќ...

Се зголемува бројот на сообраќајни несреќи

Според податоците од МВР, само за првите пет месеци од годинава биле изречени 96 илјади глоби, а ...

Канал 5 во Бостон - Американски културен и економски гигант со типична европска архитектура

Канал 5 во Бостон - Американски културен и економски гигант со типична европска архитектура

Претпознатлив по богатата историја, вкусната морска храна и врвните универзитети, беjзболот и кошарката, бостонскиот маратон. Лоциран на брегот на Атлантскиот океан, специфичен по извонредните градби карактеристични за стариот ко...

Во Косово денеска мирно, но тензично

Во Косово денеска мирно, но тензично

По вчерашниот конфликт меѓу граѓаните и косовската полиција во општините со мнозинско српско население Звечан, Зубин Поток и Лепосавиќ, денеска се останати само оклопните возилата за разбивање на протести на косовската полиција. ...

Фото: Екс шампионка на Вимблдон ќе заработува со провокативни фотки!!

Фото: Екс шампионка на Вимблдон ќе заработува со провокативни фотки!!

Поранешната руска тенисерка Софија Жук отвори профил на платформата „Onlyfans“, каде планира да заработува со прикачување на своите жешки фотографии.  Пред осум години атрактивната Софија многумина ја спор...

Лудост-Жени се молат пред голема златна вагина, а мажите пред олтарот со голем пенис!

Лудост-Жени се молат пред голема златна вагина, а мажите пред олтарот со голем пенис!

Верниците во еден будистичкиот храм во провинцијата Након Рачасима во Тајланд се молат пред џиновската златна вагина.  Како што олтарот со огромната вагина добиваше голема популарност, верниците изградиле и олтар со голем...

Меган и Хари шокирани и тажни што никој не им верува дека за малку ќе загинале

Меган и Хари шокирани и тажни што никој не им верува дека за малку ќе загинале

Според нив бркотницата од минатата недела со папараците во Њујорк траела скоро два часа и „речиси завршила фатално“ Двојката преку својот портпарол ја информираше јавноста дека папараците два часа ги бркале низ ули...

Фото: Модел „провоцира“ во бикини

Фото: Модел „провоцира“ во бикини

Таа на Инстаграм објави фотографии од снимањето, каде претстави само дел од „нејзиниот рај“. На фотките атрактивната манекенка позира во црни бикини со минимална количина шминка, а во преден план повторно е...

Шакира не заинтересирана за врска со Том Круз

Шакира не заинтересирана за врска со Том Круз

Медиумите по трката од Формула 1 во Мајами и средбата на Том и Шакира започнаа со шпекулации дека пејачката и актерот  повторно  ќе се сретнат на роматнична вечера. Тие тврдеа дека Том е особено заинтересиран за Шаки...

Пипен: Леброн статистички е најдобар во историјата, Џордан беше ужасен

Пипен: Леброн статистички е најдобар во историјата, Џордан беше ужасен

Со оглед на статистичките параметри, славниот Пипен рече дека Леброн Џејмс е статистички најдобриот играч на сите времиња во НБА лигата. Пипен воедно истакна дека неговиот соиграч според многумина најдобриот светски кошар...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube