Последни вести

Најважни вести

Во несреќата кај Лесковец тројца загинати, 32 повредени, 4 патници во критична состојба

  Автобусот на компанијата „Еуробус“ од Струга тргнал вчера вечер во 19 часот од...

Оспорен легитимитет - дали новоизбраниот претседател на ЗНМ го добил потребното мнозинство?

Според статутот на здружението членот 34 став 2, вели „Претседателот на ЗНМ се избира со мн...

Кој ќе биде амнестиран за 27 април - пратениците сеуште без финален договор

 Текстот е подготвен но треба да го разгледаат и одобрат партиските органи и правните експер...

Фото: Генералот Ангелов и Абедин Зимбери во Липково положија цвеќе за загинатите цивили

И двајцата повикаа на помирување  од нивната силно емотивна средба во Липково генералот Ангелов објави запис. Прв пат, после 17 години, собрав сила да го посетaм т.н. Кризен, кумановско-липковски регион. Местата на ко...

Шокантно, првата сопруга на Тито имала само 14 години

Тито бил во Русија  во заробеништво на царската руска војска за врема на Првата светска војна. Како војник на Австроунгарија Тито во 1915 година бил тешко ранет на источниот фронт. Заздравувањето му траело околу една година ...

Фото: Секси модел од конзервативно семејство!!

Иако убавиот модел го носи името на американската актерка Кирстен Нелсон, оваа млада дами има многу малку заеднички работи со светото на филмот и театарот. Сексапилната Кирстен работи како фотомодел и е зависничка од ф...

Фото: Гламурот на Џенифер Лопез

Се во врска со популарната Џеј Ло е гламур и Холивуд. Црвениот тепих на премиерата на филмот „ Second act  Njujorku“ дефинитивно мина во знакот на гламурозната латиноамериканка. Лопез на филмската преми...

МНР: Идентификувани се двајца, од тројцата македонски државјани кои загинаа кај Лесковац

Станува збор за В.Ш., маж на 68-годишна возраст од с. Бучин, Крушево и К.К., жена исто така на 68-годишна возраст од Кочани. На двете лица им бил утврден идентитетот од личните документи. Кај третата жртва не се пронајдени док...

Фото: Навивачите на ФК Осиек слушајќи рок енд рол за три часа го исчистиле снегот од теренот

Во 18 коло на Првата Хрватска лига беа одложени неколку средби поради терени покриени со снег. Проблемот ќе траеше уште долго ако не се вклучеа навивачите. Натпреварот Осиек – Запрешиќ требаше да се одигра вчера ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми