Последни вести

Најважни вести

Рашела Мизрахи предложена за претседател на Анкетната комисија за случајот Онкологија

За претседател на комисијата е предложена Рашела Мизрахи од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, а п...

Пендаровски: Неопходен е модел за амортизирање на пазарните шокови

Неизвесноста го засилува масовното иселување на младите не само од нашата земја, туку и од целиот...

Косовската полиција изврши претрес на пет локации на северот на Косово

Косовската полиција изврши претрес на пет локации на северот на Косово

Во три општини на северот на Косово утринава се извршени проверки од страна на косовската полиција во врска со вооружениот напад во селото Бањска што се случи минатиот викенд. Косовската полиција информира дека претресите се...

Путин побарал од поранешниот поручник во „Вагнер“ да формира доброволечки единици

Путин побарал од поранешниот поручник во „Вагнер“ да формира доброволечки единици

„На последниот состанок разговаравме дека ќе бидете вклучени во обуката на доброволечките единици оспособени да извршуваат различни борбени задачи, се разбира главно во зоната на „специјални воени операции“ во У...

Пронајдено телото на пилотот од хеликоптерот што се урна на грчкиот остров Евија

Пронајдено телото на пилотот од хеликоптерот што се урна на грчкиот остров Евија

 Безживотното тело на пилотот од приватниот хеликоптер, што вчера се урна во морето во северниот дел на грчкиот остров Евија,  претпладнево беше извлечено од нуркачи на Крајбрежната служба на Грција, јави дописничката н...

Една четвртина од младите Европејци работат за време на школувањето

Една четвртина од младите Европејци работат за време на школувањето

 Само 25 проценти младите Европејци на возраст од 15 до 29 години биле вработени за време на нивното формално образование во текот на 2022 година, три отсто биле регистрирани како невработени, односно како лица кои активно б...

Најпопуларниот „кечер“ Хулк Хоган наполни 70 години и се ожени по трет пат?!

Најпопуларниот „кечер“ Хулк Хоган наполни 70 години и се ожени по трет пат?!

 Русокосиот кечер кој направи и филмска кариера  стапи во брак со инструкторката по јога Скај Дејли, кој е 25 години помлада од него. Атрактивната иструкторка по јога работи и како сметководител, а го з...

Има само 33 години а веќе влегува во историјата

Има само 33 години а веќе влегува во историјата

 Филмот за турнеја на во моментов најпопуларната светска пејачка Тејлор Свифт започнува на 13 октомври. Филмот за концертната турнеја на американската поп ѕвезда во моментов најпопуларната светска пејачка 33 годишната...

Видео: Најмалку 52 лица загинаа во експлозијата на бомба во Пакистан, десетици се повредени

Видео: Најмалку 52 лица загинаа во експлозијата на бомба во Пакистан, десетици се повредени

Бомбашкиот напад се случил во областа Мастунга, во близина на џамија за време на верски собир по повод роденденот на пророкот Мухамед, објавија британските медиуми. Бомбашот го активираше експлозивот во близина на возилото на ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube