Последни вести

Најважни вести

Бочварски: Шпекулации се информациите за мое заминување од функцијата

-Јас мислам дека ова се шпекулцаиии, бидејќи и Владата и партијата СДСМ имаа став по тоа прашање....

Лефков: Нови детали од аферата броило - Фирмата на Ковачевски и кумот заработила 2 милиони евра

Соларниот картел составен од Ковачевски и кумот Паунов е создаден и почнува да врти милиони со до...

Сашо Тасевски и Алберт Муслиу вечерва во „Само вистина“

Нови погледи или стари проблеми, што може да очекуваме од новата бугарска влада?  Политич...

Мицкоски: Ако економскиот совет работеше како треба немаше потреба да нудам помош

Мицкоски: Ако економскиот совет работеше како треба немаше потреба да нудам помош

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Студио 10“ зборуваше за актуелните состојби во државата и посочи дека не гледа потреба да се состане со економскиот совет во владата зато...

Средба Ковачевски – Дир: Целосна поддршка на Украина од Македонија

Средба Ковачевски – Дир: Целосна поддршка на Украина од Македонија

На состанокот е изразена благодарност за навремените и конзистентни политики на Македонија на линија на надворешната политика на ЕУ, во однос на ситуацијата во Украина, како и за донациите од помош за украинскиот народ. Премие...

Горивата поскапуваат од половина до два денари по литар

Горивата поскапуваат од половина до два денари по литар

Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,20 отсто. Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 86,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 89, ЕУРОДИЗЕЛ (Д...

Вешти лица од Судска медицина и психијатријата сведочеа на судењето за убиството на Денис Тот

Вешти лица од Судска медицина и психијатријата сведочеа на судењето за убиството на Денис Тот

 На денешното рочиште сведочеа две вешти лица од Судската медицина. Вештото лице Ана Ивчева рече дека настанатите повреди се механички повреди и се настанати со дејство на тапо-тврда сила во конкретните регии. – ...

ГЕРБ и ВМРО-БНД со најголем број гласови во Македонија

ГЕРБ и ВМРО-БНД со најголем број гласови во Македонија

 Партијата Граѓани за европски развој на Бугарија (ГЕРБ) на поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов и ВМРО – Бугарско национално движење (ВМРО-БНД) на Красимир Каракачанов добија најголем број гласови од бугарските ...

По смртта на кралицата, Кејт и Вилијам наследија таен имот

По смртта на кралицата, Кејт и Вилијам наследија таен имот

Според британските медиуми, по смртта на кралицата Елизабета Втора, принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, принцезата од Велс, наследиле куќа во рурален дел на Велс. Во таа куќа сегашниот крал Чарлс во минатото официјално&nb...

ЕВН: Саниран дефектот во Карпош, Капиштец, Влае, Ѓорче Петров, Матка, Кондово

ЕВН: Саниран дефектот во Карпош, Капиштец, Влае, Ѓорче Петров, Матка, Кондово

Саниран е дефектот поради кој регионите на Карпош, Капиштец, Влае, Ѓорче Петров, Матка, Кондово и Сарај утрово се соочија со прекин во снабдувањето со електрична енергија, соопшти ЕВН. -Прекинот се случи како последица од испа...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube