Последни вести

Најважни вести

СРАМНО: Бугарија до ЕУ испрати меморандум со услови за Македонија-Проект на Тито со измислена историја

Во продолжение документот кој го објави бугарската агенција БГНЕС без кратенки и толкувања : О...

Продолжува судењето за организаторите на 27 април, Талат Џафери повикан како сведок

На предлог на одбраната, треба да бидат сослушани осум пратеници од поранешниот состав, меѓу кои ...

Вечерва во „Само интервју“ ќе гостува Љупчо Николовски.

Драги сограѓани, изборите поминаа, Заев доби нова шанса за борба со корупцијата, седна ли на Илин...

Втор случај на дете во градинка заразено со Ковид 19, Владата останува на ставот родителите да се вратат на работа

Втор случај на дете во градинка заразено со Ковид 19, Владата останува на ставот родителите да се вратат на работа

Се работи за дете од еден од клоновите на струмичката градинка „Детска радост". Детето не било носено во градинката од понеделникот, а вирусот го добило од член на семејството. -Преземени се сите мерки за ширење на ...

Променливо облачно со ветер и повремен дожд

Променливо облачно со ветер и повремен дожд

Во јужните подрачја ќе има услови за повремен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од 9 до 18, а дневната од 26 до 31 степен. Во Скопје, променливо облачно со умерен до засилен северен ветер. Утринската температ...

Катастрофалните пожари и натаму беснеат низ САД, десетици загинати , изгорени градови (ВИДЕО)

Катастрофалните пожари и натаму беснеат низ САД, десетици загинати , изгорени градови (ВИДЕО)

Од пожарите изгореа околу 1,3 милиони хектари во Калифорнија од средината на август и уште 647.500 хектари во Орегон и државата Вашингтон од денот на трудот на 7 септември. Пожарите предизвикаа голема штета во некои помали градов...

Европскиот Парламент бара координација на ЕУ во борбата против Ковид-19

Европскиот Парламент бара координација на ЕУ во борбата против Ковид-19

Европскиот парламент во резолуцијата за координација на проценките на здравјето и класификацијата на ризикот на ниво на ЕУ и последиците за Шенген и единствениот пазар, усвоени денеска со 595 гласа „за“ и 50 „пр...

Лукашенко:Белорусија ги затвора границите со Полска и Литванија

Лукашенко:Белорусија ги затвора границите со Полска и Литванија

Белорусија е во политичка криза по претседателските избори на 9 август, обележани со обвинувања за измама предизвикана од масовните протести против Лукашенко, кој е на власт од 1994 година. Портпаролот на полската влада Пјотр ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube