Последни вести

Најважни вести

Комитетот за патни исправи на ЕК одржа состанок за прашањето со патните исправи

Освен Грција, ниту една друга земја–членка на ЕУ не прави проблем за патување на македонски...

Неофицијално: Раководството на СДСМ донело одлука да го поддржи Стево Пендаровски

Оваа одлука, велат извори од СДСМ, деновиве ќе се најде пред членовите на Извршниот и Централниот...

Прво рочиште на судењето Канал 5 и Иван Мирчевски против Саше Ивановски - Политико

Тужениот Саше Ивановски, сопственик на порталот „Мактел“, на подготвителното рочиште ...

Ковачевски и Мицкоски во историски ТВ дуел на Канал 5

Ковачевски и Мицкоски во историски ТВ дуел на Канал 5

Ова ќе биде прво соочување на двајцата лидери,а во пресрет на изборите. И од владејачката СДСМ и од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, изразија задоволство за можноста Ковачевски и Мицкоски да ги споредат ставовите во дебата. Канал 5 ТВ...

Двојно убиство во кумановско, застрелани три лица

Двојно убиство во кумановско, застрелани три лица

Пензионер ја усмрти својата сестра и еден од нејзините синови. Другиот е тешко ранет и моментално се оперира на клиниките во Скопје. Пред Клиничкиот центар е Михајло Видимлиски..Михајло каква е состојбата на ранетото лице и ко...

„Кралот на криптовалутите“ ќе биде екстрадиран во САД, одлучи судот во Подгорица

„Кралот на криптовалутите“ ќе биде екстрадиран во САД, одлучи судот во Подгорица

Одлуката не е правно обврзувачка и адвокатите на До Квон имаат право на жалба, пренесува Вијести. Апелацискиот суд претходно објави дека конечната одлука за екстрадиција на „кралот на криптовалутите“ До Квон е надл...

ВМРО-ДПМНЕ: Проф-др Гордана Силјановска-Давкова е нашиот претседателски кандидат

ВМРО-ДПМНЕ: Проф-др Гордана Силјановска-Давкова е нашиот претседателски кандидат

На истиот се пријави проф-др Гордана Силјановска-Давкова која поднесе план, програма за работа и потребен број на потписи на делегати. Гордана Силјановска-Давкова била професорка по Уставно право и Политички систем на Прав...

Сателит од над два тона во моментов паѓа кон Земјата, каде ќе падне? (ВИДЕО)

Сателит од над два тона во моментов паѓа кон Земјата, каде ќе падне? (ВИДЕО)

Европската вселенска агенција (ЕСА) соопшти дека опасноста да падне во населено место е мала и дека поголемиот дел ќе изгори. Според првичните проценки, во атмосферата требаше да влезе во 17:32 часот, но сега се очекува да се слу...

Имало план да се „украде“ Навални од затворот, се знае и зошто пропаднал

Имало план да се „украде“ Навални од затворот, се знае и зошто пропаднал

Ова го соопшти „Рускиот волонтерски корпус“ (РДК), ултранационалистичка група на отпор чии членови се борат и против руските војници во Украина. Како што е наведено, борците од РДК, заедно со „приврзаниците од р...

Ајфеловата кула е затворена за туристите, не се знае до кога ќе трае штрајкот на вработените

Ајфеловата кула е затворена за туристите, не се знае до кога ќе трае штрајкот на вработените

Вработените штрајкуваа поради лошото финансиско управување со Ајфеловата кула. Денис Вавасори, претставник на синдикатот CGT, кој претставува голем број вработени во Ајфеловата кула, изјави дека членовите на синдикатот едногла...

Јавноста се обедини за помош на младиот Леон Индов

Јавноста се обедини за помош на младиот Леон Индов

„Дали животот има цена? Јас за моето дете ќе се борам до крај...“ Ова е прашањето кое Бранко Индов, таткото на Леонид Индов го поставува до надлежните институции, откако ФЗО одби да го финансира неовото лекување во...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube