Последни вести

Најважни вести

ДИК: Градоначалници добија 34 општини, првиот круг ќе се повтори во две општини

Во првиот круг од локалните избори избрани се градоначалници во 34 општини од кои во 22 општини г...

Битката за Град Скопје продолжува во втор круг – Арсовска со предност пред Шилегов

На речиси 97% обработени гласови, Шилегов освои нешто над 76 илјади гласови или 34,4%. Денеска ја...

„Само Вистина" со Александар Пандов и Зоран Иванов

Погледнете ја вечерашната „Само Вистина“ 

Обвинителството оформи предмети за сторени кривични дела во врска со изборите и гласањето

Обвинителството оформи предмети за сторени кривични дела во врска со изборите и гласањето

Изнуди, поткуп, закани, кинење и сликање гласачки ливчиња, гласање под дејство на алкохол.. Јавните обвинителства ширум земјава постапуваат по повеќе пријави и отворија неколку предмети поврзани со изборниот процес. Кандидат з...

Видео: Стотици луѓе оделе голи по пустина во Израел

Видео: Стотици луѓе оделе голи по пустина во Израел

54-годишниот фотограф го посетил местото во јужен Израел како гостин на Министерството за туризам за по трет пат да го покаже повлекувањето на Мртвото Море, а инспириран бил од библиската приказна за сопругата на Лот која се прет...

Видео: Со сопственото тело го штити автомобилот од град

Видео: Со сопственото тело го штити автомобилот од град

Нема многу за што да се зборува. Бурата доаѓала, а сопственик на Тојотата немал подготвено засолниште. Така, тој одлучил да го заштити својот лимен миленик со она што го има до себе, ќебе, картон и сопственото тело. Иако ...

Над 40 австралиски полицајци одбија вакцинација, суспендирани се и им се заканува отказ

Над 40 австралиски полицајци одбија вакцинација, суспендирани се и им се заканува отказ

Имено, во таа земја е воведена задолжителна вакцинација за многу државни и приватни дејности. Само оние вработени кои не можат да се имунизираат поради здравствени проблеми се изземени од оваа одредба, пишува Гардијан. Полицис...

Норвешка полиција: Убиецот на петмината со лак и стрела користел и ладно оружје

Норвешка полиција: Убиецот на петмината со лак и стрела користел и ладно оружје

Полицискиот инспектор Пер Томас Омхолт рече дека 37-годишниот Еспен Андерсен Братен најверојатно прво ги повредил жртвите со стрели, а потоа ги избодел до смрт со ладно оружје. – Кога станува збор за оружјето, претходно ...

Заев: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме

Заев: Граѓаните пратија порака и ние таа порака мораме да ја слушаме

Народот сака да види подобри резултати, но од спротива се заканува злото.. Ние сме борбата против злото. Сите ние, секој од нас. Граѓаните ја бараат нашата мобилизација и ќе ја добијат нашата мобилизација. Граѓаните сакаат земјат...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube