Последни вести

Најважни вести

Утре се замрзнуваат цените на оризот и јајцата, брашното и шеќерот засега без замрзната цена

 Која ќе биде максималната цена министерот за економија Бектеши не сакаше предвреме да откри...

Во сообраќајна несреќа кај Врање загина 25 годишно момче од Македонија

 Според српските медиуми момчето и неговиот пријател биле во кафеана во Врање и тргнале кон ...

Ахмети запеа пред митингот во Чаир

По минатонеделната онлајн кампањата на ДУИ  „Да, тој доаѓа“ првиот вицепремиер А...

Грковска ги опоменала Груби, Османи и Нуредини за службените возила

Грковска ги опоменала Груби, Османи и Нуредини за службените возила

Вицепремиерката за борба против корупцијата Славица Грковска изрекла опомени за вицепремиерот и министер за политички систем Артан Груби, но и за шефот на дипломатијата Бујар Османи и пранешниот министр за животна средина Насер Н...

Донесен Законот за амнестија - Канал 5 со серијал за потребата од овој закон

Донесен Законот за амнестија - Канал 5 со серијал за потребата од овој закон

Пратениците го донесоа Законот за амнестија во скратена постапка за луѓето кои во време на пандемијата го прекршија полицискиот час и карантин. Со овој закон за лицата изречената парична казна затвор им се заменува со алетрнативн...

Потресна исповед на водителката на квизот „Слагалица“ (фото)

Потресна исповед на водителката на квизот „Слагалица“ (фото)

За нејзиниот живот со години ништо не беше познато освен тоа дека е мајка. Сепак, во едно од ретките интервјуа, Милица ја отвори душата и проговори за својата голема битка за здравјето што тивко ја водела. Пред пораѓајот со св...

Бен Афлек (50) беше главна тема на таблоидите по доделувањето на Греми наградите 2023

Бен Афлек (50) беше главна тема на таблоидите по доделувањето на Греми наградите 2023

Пред еден месец снимката од несреќниот Афлек на доделувањето на Греми наградите го обиколи светот, а медиумите шпекулираа дека тој се скарал со неговата сопруга Џенифер  Лопез, која наводно го критикувала. Но, еве ја неговат...

Српската актерка Слобода Миќаловиќ отсекогаш важела за една од најубавите српски актерки

Српската актерка Слобода Миќаловиќ отсекогаш важела за една од најубавите српски актерки

Српската актерка Слобода Миќаловиќ отсекогаш важела за една од најубавите српски актерки, иако таа никогаш не играла на картата убавина, туку на талентот што го негувала уште од најраното детство, додека живеела во родниот Лесков...

ОН: Разорните климатски промени доаѓаат побргу од очекуваното

ОН: Разорните климатски промени доаѓаат побргу од очекуваното

Температурите забележани во последните години предизвикаа бројни разорни бури и поплави, топлотни бранови што ги уништуваат земјоделските култури и катастрофални суши во различни делови на светот. Но, на следните генерации нај...

Ѓукановиќ е фаворит пред вториот круг претседателски избори во Црна Гора, потврди ДИК

Ѓукановиќ е фаворит пред вториот круг претседателски избори во Црна Гора, потврди ДИК

Според привремените резултати на ДИК, од 100 отсто обработени гласови, актуелниот претседател на Црна Гора и Демократската партија на социјалистите (ДПС) Мило Ѓукановиќ освоил 35,37 отсто од гласовите (или 119.673 гласови), замен...

Борел: Во Охрид, Договорот не беше потпишан од правни причини, но е правно обврзувачки

Борел: Во Охрид, Договорот не беше потпишан од правни причини, но е правно обврзувачки

- Договорот не беше потпишан од правни причини, но двете страни се согласија дека мојата изјава (по состанокот во Охрид) претставува заложба за двете страни целосно да се посветат на обврските што произлегуваат од овој договор и ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube