Последни вести

Најважни вести

Првите двајца преживеани патници се вратија во земјава

 Емотивно беше на Ургентен, кае што ги пречекаа нивните роднини и најблиски пријатели. Иако ...

Предадени материјалите за истрагата за автобуската несреќа на бугарските обвинители

Јавното обвинителство и официјално ги предаде ДНК профилите земени од родните на трагично починат...

Во СДСМ почна постапката за избор за наследник на Зоран Заев

Сепак, првата најава стигна од Димитар Ковачевски, за кого во јавноста се лицитира оти е најверој...

Мехмедовиќ за „омикрон“: Загрижува побрзото ширење и зголемениот број реинфекции

Мехмедовиќ за „омикрон“: Загрижува побрзото ширење и зголемениот број реинфекции

 Дали има простор од загриженост од „омикрон“, за Канал 5 зборува доктор Злате Мехмедовиќ.. Со доктор Мехмедовиќ разговараше Сања Трајковска Ставров.   Разговорот со д-р Злате Мехмедовиќ спец...

Видео-Фото: Ибра како вистински борец

Видео-Фото: Ибра како вистински борец

Популарниот Ибра покажа дека со право не само што е мајстор со фудбалската топка дека е мајстор и во боречките вештини. Шведскиот фудбалер со потекло од Балканот покажа и докажа зошто е носител и на црн појас. ...

Фото: Карлеуша како опасна мачка!!

Фото: Карлеуша како опасна мачка!!

Популарната пејачка со својот изглед од иднината го „запали“ Белград. Сексапилната Јелена со изглед како вистинска опасна мачка се појави на сцената и ја воодушеви публиката.

Словенец за пари примил 23 корона вакцини во има на други лица

Словенец за пари примил 23 корона вакцини во има на други лица

Зад неговиот рекорден број примени вакцини, не стои страв од инфекција, но, како што пишуваат словенечките медиуми, вакцините за пари ги примал во име на други луѓе. За да ја примите вакцината против корона во Словенија, довол...

Фото: Џесика Алба во танга

Фото: Џесика Алба во танга

Убавата актерка  деновиве е на одмор со семејството во мексиканско летувалиште, а фоторепортерите не ја пропуштија приликата да ја фотографираат на терасата од хотелот каде што престојуваше во црно бикини кое и изгледа ф...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube