Последни вести

Најважни вести

Европска комисија: Македонија се обврза да ги направи уставните измени за да продолжи

 Сепак,од таму велат дека очекуваат земјава да ги спроведе преземените обврски преку промена...

До петок нестабилно време со пороен дожд, грмежи и ветер над 60 километри на час

На повеќе места ќе има појава на невреме со обилен пороен дожд за кратко време, грмежи, силен вет...

Сашо Клековски и Петар Арсовски во „Само вистина“

Со динамичен старт и инвестиции, новата влада поставува високи очекувања. Ќе го искористиме ли...

Муцунски:Во сложениот геополитички контекст во Европа мораме да бидеме одговорна членка на НАТО

Муцунски:Во сложениот геополитички контекст во Европа мораме да бидеме одговорна членка на НАТО

 Како членка на НАТО мораме да бидеме одговорна земја посебно во период на навистина сложен геополитички контекст на континентот на којшто ние живееме, порача денеска од Брисел министерот за надворешни работи и надворешна тр...

Фон дер Лајен им честиташе на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори

Фон дер Лајен им честиташе на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори

„Им честитам на Молдавија и Украина за почетокот на пристапните преговори. Ова е многу добра вест за народот на Украина, Молдавија и целата Европска унија. Патот пред нас ќе биде тежок, но полн со можности“, објави Фо...

Роналдо и Георгин купиле земјиште на остров во форма на морски коњ во Дубаи за 25 милиони евра

Роналдо и Георгин купиле земјиште на остров во форма на морски коњ во Дубаи за 25 милиони евра

Кристијано Роналдо купил земјиште на остров во Дубаи за 25 милиони евра. Португалскиот напаѓач заедно со партнерката Георгина Родригез станаа сопственици на дел од „Џумеира Беј“ во Дубаи. Ова е вештачки остров во ф...

Софија: Повторното преговарање само дополнително ќе го одалечи Скопје од почеток на преговорите

Софија: Повторното преговарање само дополнително ќе го одалечи Скопје од почеток на преговорите

Бугарското Министерство за надворешни работи денеска со соопштение реагира на изјавата македонскиот премиер Христјан Мицкоски дека доколку има политичка волја можно е решение со Бугарија и промена на преговарачката рамк...

Верификувани мандататите на новите пратеници

Верификувани мандататите на новите пратеници

Собранието денеска го даде на натамошна постапка предлогот за измени на Законот за енергетика, чија целе е намалување на цената на струјата од 1 јули. За законот ќе расправа матичната Комисија за економски прашања, труд и енергет...

Валтонен: Веднаш ќе почнат активностите за 15. пакет санкции против Русија

Валтонен: Веднаш ќе почнат активностите за 15. пакет санкции против Русија

„Сигурна сум дека ќе можеме да ги ажурираме и списоците на санкционирани субјекти“, рече Валтонен на состанокот на Советот на Европската унија (ЕУ) за надворешни работи, што се одржа во Луксембург. Советот на ЕУ ја...

Фото: Најубавата спортска новинарка се венчаше со голманот Лорис

Фото: Најубавата спортска новинарка се венчаше со голманот Лорис

На социјалните мрежи веќе се појавија и првите  фотографии од церемонијата. Свадбата се одржа на островот Вулкано во Италија, а убавата Дилета на Инстаграм објави неколку фотографии од церемонијата. -Сè ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube