Последни вести

Најважни вести

Истече рокот за потврдување на листите на кандидати, до 23 септември жребување на редоследот

Вака потврдените листи, ОИК ги доставува до Државната изборна комисија (ДИК), која најдоцна до 23...

Активни 13.261 случаи на Ковид-19, колективен имунитет ќе се постигне само со вакцинација

Нема ниту еден аргумент зошто граѓаните не би се вакцинирале, тоа е единствениот начин да постигн...

Во Скопје вчера биле изречени 171 санкции во сообраќајот, 25 за возење под дејство на алкохол

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, од изречените мерки, за возење повеќе...

САД: Генералното собрание на ОН да не се претвори во жариште на ковид-19

САД: Генералното собрание на ОН да не се претвори во жариште на ковид-19

Амбасадорката на САД во ОН Линда Томас-Гринфилд за Си-Би-Ес њуз изјави дека администрацијата е „загрижена за настанот во ОН што може да стане жариште и дека треба да се преземат сите мерки за да се спречи состанокот на свет...

ДУЕЛ ЗА ИДНИНАТА, во Само Вистина, во понеделник 20 септември во 18:30 часот

ДУЕЛ ЗА ИДНИНАТА, во Само Вистина, во понеделник 20 септември во 18:30 часот

Заев, како премиер на Македонија доживеа да види веење на нашето знаме во седиштето на НАТО, решавање на спорот со Грција, но и ковид пандемијата како и последната несреќа со пожарот во Тетово. Дали Заев е задоволен од своите рез...

МЗ: Оштетена е таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

МЗ: Оштетена е таблата за електрична енергија во модуларната болница во Прилеп

Обезбедувањето на болницата забележило дека таблата од надворешната страна на болницата е отворена со хебла и го известиле електричарот од болницата, а веднаш била повикана и полиција. Струјата во модуларната болница е во функ...

Премиерот на Австралија: Го разбирам разочарувањето на Франција

Премиерот на Австралија: Го разбирам разочарувањето на Франција

Тој, сепак, посочи дека Австралија мора да ги заштити своите интереси во договорот вреден 40 милијарди долари. Австралискиот премиер Скот Морисон рече дека неговата земја, како и секоја суверена држава, секогаш мора да донесув...

Орландо Блум плива со голема бела ајкула, веднаш му се јави Кети Пери (ВИДЕО)

Орландо Блум плива со голема бела ајкула, веднаш му се јави Кети Пери (ВИДЕО)

Имено, додека бил во вода на даска за сурфање во близина на Малибу, како што се гледа на видеото, околу него плива голема бела ајкула. "Веслање на даска со голема бела ајкула. ​​Кога стравот ќе стане ваш пријател, дури и ...

САД палнираат забрзано да ги вратат илјадниците мигранти од Хаити, кои спијат на границата

САД палнираат забрзано да ги вратат илјадниците мигранти од Хаити, кои спијат на границата

Бројни агенти на службата за имиграција пристигнале во пограничниот град во Тексас, каде што се собраа илјадници Хаиќани, откако одеднаш преминаа од Мексико во Соединетите држави. Службата за внатрешна безбедност објави дека в...

Ѓоковиќ на свадба пее во дует со претседателот на Република Српска (ВИДЕО)

Ѓоковиќ на свадба пее во дует со претседателот на Република Српска (ВИДЕО)

Денес се појави видео за кое зборува целиот регион. Ѓоковиќ дојде на свадбата на српската џудистка Немања Мајдова и пееше со младенците и – со претседателот на Република Српска и член на Претседателството на БиХ, Милорад До...

Првите вселенски туристи го завршија историскиот лет и се вратија на Земјата (ВИДЕО)

Првите вселенски туристи го завршија историскиот лет и се вратија на Земјата (ВИДЕО)

Капсулата со помош на падобрани слета во 19:06 часот. по локално време, завршувајќи ја својата прва повеќедневна мисија во ниската орбита на Земјата. Драгон изврши серија постепени палења за да ја напушти кружната орбита од 575 к...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube