Последни вести

Најважни вести

Димитров за МИА: Европеизацијата на Македонија ќе биде позитивно и за Грција

 Учеството на министерот за надворешни работи Никола Димитров на конференцијата на „Ек...

Лидерска ќе има, Заев повторно го повика Мицкоски да дојде

Премиерот Зоран Заев вчера на прес-конференција во Владата повторно го повика Мицкоски да дојде н...

Протоколот за ратификација на членството на Македонија во НАТО пред француската влада

–Влегувањето во сила на протоколот кон северно-атлантскиот договор за пристапување на С.Мак...

На УКИМ слободни 10 665 места за нови студенти, првиот рок за упис на 29 и 30 август

Според Конкурсот на УКИМ, во квотата за редовни студенти слободни се 5387 места, за редовни со кофинансирање на студиите има 4248 места и за вонредни студенти слободни се 1030 места. Како и во минатите години, надоместот што г...

Тревога на аеродромот во Белград, евакуирани 130 патници

Авионот како што пренесуваат српските медиуми бил во подготовка за лет кон Франкфурт кога пристигнала дојавата, а на аеродромот веднаш биле испратени полициски екипи. „Сите одговорни служби, вклучувајќи ги аеродромските ...

Долниот дом на Конгресот го отфрли барањето за импичмент на Трамп

Текстот, поднесен од демократот Ал Грин, беше отфрлен со големо мнозинство (332 наспроти 92 гласа). Тоа го покажува несогласувањето по ова прашање во редовите на демократите, кои имаат мнозинство во Претставничкиот дом. Пр...

„Ел Чапо“ осуден на доживотен затвор

Со ова е завршена една од најбруталните и најозогласените  криминални кариери во модерната историја.„Ел Чапо“ има пратено стотици тони дрога во САД од Мексико и е лично одговорен за бруталната смрт на десети...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми