Последни вести

Најважни вести

Македонската владина делегација пречекана со највисоки државни почести во Софија

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во С...

Дали интензивирањето на соработката ќе го забрза кревањето на ветото од страна на Бугарија?

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов за овие први средби смета дека се израз на добра волја и пози...

МЗ: Регистрирани 718 нови случаи со Ковид-19, пријавени се 22 починати лица

МЗ: Регистрирани 718 нови случаи со Ковид-19, пријавени се 22 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044 тестови, а регистрирани се 718 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 505, Битола &nd...

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесоа законски измени за бришење на т.н. „Пржинска Влада“

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесоа законски измени за бришење на т.н. „Пржинска Влада“

Моделот кој произлезе од пржинскиот договор за 100 дена Влада пред избори во која учестувуваат министри од опозицијата е нефункционален, а тоа се покажа пред последниот изборен циклус- смета опозициската ВМРО-ДПМНЕ која денеска г...

Сенида ги воодушеви фановите со фотографии во костим за капење

Сенида ги воодушеви фановите со фотографии во костим за капење

Таа постојано ги прикажува прекрасните локации во кои ужива а сега гордо го покажа и своето тело. Сенида гордо сподели фотографии во костим за капење, а според она што може да се види, фотографиите не се дополнително уредување...

Британска телевизија: Џонсон имал роденденска забава за време на најлошиот „локдаун“

Британска телевизија: Џонсон имал роденденска забава за време на најлошиот „локдаун“

Телевизијата соопшти дека сопругата на премиерот, Кери Џонсон, наводно помогнала да се организира забавата на 19 јуни во попладневните часови. До 30 луѓе присуствувале на прославата во Даунинг стрит, соопшти „ITV“....

Фановите на посебен начин ќе можат да се простат од Аки Рахимовски

Фановите на посебен начин ќе можат да се простат од Аки Рахимовски

Поради епидемиолошки мерки, погребот ќе се изврши со во кругот на семејството и пријателите, но фановите се поканети да му оддадат почит на Аки пред загрепската Хрватскиот народен театар во вторник, со оставање цвеќе и палење све...

Англија го укинува тестирањето за оние патници кои се вакцинирани

Англија го укинува тестирањето за оние патници кои се вакцинирани

Промените стапуваат на сила во 4 часот наутро на 11 февруари, а информацијата ја потврди тамошниот министер за транспорт Грант Шапс. Ублажени се и мерките за невакцинираните патници - ќе им треба само тест пред патувањето и те...

Бела куќа: Бајден ќе има видео средба со лидерите на ЕУ за Украина

Бела куќа: Бајден ќе има видео средба со лидерите на ЕУ за Украина

Американскиот претседател ќе разговара со претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, францускиот претседател Емануел Макрон, германскиот канцелар Олаф Шолц, генера...

Гебрејесус: Опасно е да се мисли дека пандемијата е при крајот

Гебрејесус: Опасно е да се мисли дека пандемијата е при крајот

Се уште има идеални услови за развој на нови видови на коронавирус и затоа е опасно да се мисли дека омикронот е последен или дека пандемијата е при крај, предупреди денеска генералниот директор на Светската зравствена организаци...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube