Најважни вести

Се конституираше десеттиот парламетнарен состав

Новите 120 народни избраници во салата под големата купола под посебни протоколи поради епидемија...

Партиите и формално ги стартуваат преговорите за владина коалиција

Први повик од Заев, кој освои најмногу мандати на изборите, очекуваат во ДУИ, но не е познато дал...

Вечерва во „Само вистина“ гостин ќе биде Тито Петковски

Почитувани сограѓани новите пратеници седнуваат во Собранието, какви се шансите да се избере Прет...

Фото: На плажа во Ливерпул морето исфрлило чудно суштество

Фото: На плажа во Ливерпул морето исфрлило чудно суштество

Жителите на Ливерпул во Велика Британија биле шокирани кога на плажата Мерисајд забележале леш од непознато животно. Тие го опишале суштеството како „морско чудовиште долго скоро пет метри“. По објавување на фо...

  Кој и зошто, дозволи журки и неред во Охрид среде епидемијата?

Кој и зошто, дозволи журки и неред во Охрид среде епидемијата?

 Полицајци пукале при брканица со глисер и комплетна разочараност кај совесните граѓани. Ова е епилогот од празничнито продолжен викенд во Охрид. Тоа што медиумите предупредуваа дека може да се случи се оствари, а здрав...

 Се чека конечна владина одлука за отворање на градинките

Се чека конечна владина одлука за отворање на градинките

Но. од Министерството за труд и социјална политика уверуваат дека најголем дел од нив имаат просторен капацитет да ги згрижат дечињата на самохран родител и на двајца родители кои се во работен однос. Проколите се донесени, се че...

За половина денар поскапи бензините, за исто толку поевтин дизелот

За половина денар поскапи бензините, за исто толку поевтин дизелот

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 60 ден/лит, а ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по цена од 62 денари за литар.Малопродажната цена на дизелот ќе биде 52,50 денари за литар, а на Екстра лесното масло за домаќинство 52 денари...

Силен земјотрес почувствуван во Турција

Силен земјотрес почувствуван во Турција

Земјотрес со јачина од 5,7 степени  ја потресол провинцијата Малатија на југоистокот на Турција, соопшти Институтот за истражување на земјотреси и Кандали опсерваторијата. Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 5 ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube