Најважни вести

Живо: Пресконференција на ДИК за излезноста до 13 часот

Прес-конференција на Државната изборна комисија во 13:30 часот за гласањето на Парламентарните из...

Владимир Панчевски денеска сам се пријавил во затворот во Шутка

Претходно во три наврати полицијата не успеа да го пронајде Панчевски на посочената адреса по нар...

Во 21 часот Отворено студио на Канал 5

Кој ќе биде казнет а кој награден, кој ќе оди на одмор а кој во политичка пензија? Дали повеќе...

МВР: Едно лице приведено, случаи на агитирање, графити на избирачки места...

МВР: Едно лице приведено, случаи на агитирање, графити на избирачки места...

По отворањето на гласачките места досега е регистрирано едно нарушување на јавниот ред и мир во Скопје на избирачкото место во ОУ „Петар Поп Арсов", кога лицето В.Ш. (47) го нарушил јавниот ред и мир со тоа што започна...

Руските научници ја завршија првата фаза од тестирањето на вакцината за ковид – 19

Руските научници ја завршија првата фаза од тестирањето на вакцината за ковид – 19

Ова го соопшти Вадим Тарасов, директор на Институтот за транслациона медицина и биотехнологии на првиот медицински универзитет. Клиничкото тестирање на безбедноста на вакцината е вршено на првиот медицински универзитет. Целта ...

Чиле со кучиња ќе трага по заболени со коронавирус

Чиле со кучиња ќе трага по заболени со коронавирус

Обуката на кучињата започнала пред еден месец на примероци од пот земени од пациенти заболени со корона кои се на болничко лекување. Три златни ретривери и еден лабрадор, стари меѓу 4 и 5 години кои досега се користеле за прон...

Фото: Јелена Карлеуша во провокативен фустан!!

Фото: Јелена Карлеуша во провокативен фустан!!

Атрактивната Карлеуша сега одлучила на роденденската прослава на една своја пријателка да се појави во за неа несекојдневна комбинација. Во долг фустан во боја на кожата кој ги истакнува нејзините облини и долги нозе. Фуст...

Живо: Прес конференција на ДИК

Живо: Прес конференција на ДИК

Одѕивот на гласачите до 11:00 часот врз основа на податоците од Државната изборна комисија за 3.134 избирачки места од 3.480, во сите шест изборни единици, е 11 отсто. До 11:00 часот на гласање излегле199 495 граѓани, соопшти на ...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube