Последни вести

Најважни вести

Лоши сигнали во Брисел – Македонските преговори тешко преку францускиот бедем

 Македонските преговори тешко го минуваат францускиот бедем во Брисел, каде со огромна доза ...

Макрон има свои причини зошто ги блокира двете земји

Францускиот претседател според него го користи моментот за внатрешно-политичките односи во Франци...

Димитар Апасиев и Петар Арсовски во „Само вистина“

- Мицкоски ќе треба сериозно да размисли со каков наратив ќе бара предвремени избори а премиерот ...

Лидерите на земјите членки на ЕУ едногласно го одобрија новиот договор за Брегзит

,,Европскиот совет го поддржува договорот за повлекување на Велика Британија од Европската унија, како и од Европската заедница за атомска енергија. Врз основа на ова, Европскиот совет ги повикува Комисијата, Европскиот парламент...

Турција ја прекина офанзивата во Сирија – Ердоган и Пенс пет часа се договарале

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс, во денеска објави дека САД и Турција постигнале договор за привремен прекин на огнот во Сирија. Пенс сподели информација за краткиот прекин на огнот во Анкара, по состанокот со претседателот...

Фото: Атрактивна старлета од Бања Лука го завела Нејмар!!

Фудбалерот на ПСЖ и русокосата Божана се фотографирале во Париз при една средба. Популарната старлета која пред неколку месеци била во врска познатиот пејач Аца Лукас, е позната како „неодолива и упорна“ девојк...

Шарец: Македонија заслужува почеток на преговорите со ЕУ

Шарец предупреди на можните последици , доколку Макеонија не добие почеток на преговорите со ЕУ. Доколку Македонија денес не добие зелено светло, работите би можеле да станат „непредвидливи“, рече Шарец пред почето...

Фон дер Лајен : Нема одлука за проширување на самитот на лидерите на ЕУ

Новоименуваната претседателка на Европската комисија Урсула фон дер Лајен вели дека нема сигнал дека ќе се донесе одлука на состанокот на лидерите на ЕУ во Брисел за процесот на проширување на ЕУ. „Втората точка на дневе...

Борисов: ЕУ ќе направи историска грешка ако ги одбие Скопје и Тирана

 Би се направила историска грешка ако не им допуштиме да ги почнат преговорите. Тоа ќе биде тежок удар за народите на двете држави кои заслужуваат да им биде дадена европерспектива, изјави денеска бугарскиот премиер Бојко Бо...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми