Последни вести

Најважни вести

Канал 5 дојде до обвинението за ,,Рекет” – Боки 13 трошел милиони за луксузна гардероба и слики

Ова е само дел од наведеното во обвинението за случајот Рекет до кое дојде Канал 5, а според кое ...

Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за НАТО во Сенатот

Во неговата објава на Твитер, Помпео потенцира дека усвојувањето на пристапниот Протокол за влез ...

Уапсениот ирски возач ги превезувал 39- те жртви на минус 25 степени (ВИДЕО)

Возилото било пронајдено непосредно пред 01:40 часот по полноќ во индустрискиот парк Ватерглајд в...

Пендаровски се заблагодари на Сенатот на Македонски, Англиски и Албански јазик-остри критики на социјалните мрежи

По оваа порака на Претседателот во јавноста се отворија бројни дилеми, но и критики за Пендаровски. Од претседателскот Кабинет за Канал 5  велат дека Пендаровски во комуникацијата со јавноста најчесто користи македонски јази...

Заев: На 12 април ќе барам нов чист мандат од граѓаните

За Заев важно е да не се закочат веќе почнатите процеси по 3. јануари , додека има два месеца и осум дена за да се избере техничкиот премиер, а тој  во кампањата ќе биде кандидат за оваа позиција. Коментирајќи ја вонредна...

Пукотници во Амстердам во пресметка на црногорското подземје (ВИДЕО)

Во пукањето попладнево во пицерија во Амстердам, едно лице загина, а едно е повредено. Според српските медиуми, повреден е Јован Ѓуровиќ, брат на Лука Ѓуровиќ, еден од некогашните водачи на најсилниот црногорски клан кој загина в...

По неуспехот на Нетанјаху, Бени Ганц ќе ја составува израелската влада

По нерешени изборни резултати во април и во септември, ова е првпат од 2008 година на некој друг освен на 70-годишниот Нетанјаху да му се даде задача да се обиде да состави влада. Лидерот на партијата „Сино-бело" , ...

Заев: Сите крупни политички одлуки што ги направивме беа заради економскиот развој

Првите производи наменети за фармацевтската и медицинската индустрија ќе започнат да се произведуваат на почетокот на втората половина од 2020 година и во која ќе бидат отворени 400 работни места. По тој повод денеска во ТИРЗ ...

Герберих: Не заслужувате ништо помалку од полноправно членство во ЕУ

– Германија ќе продолжи да дава поддршка како што тоа секогаш сме го правеле. Ве молам продолжете со овие реформи и убедете го секој оној што може да има какви било дилеми во однос на вашиот пат кон ЕУ, порача денеска герма...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми