Последни вести

Најважни вести

ДСЗИ: Од 16 јули до 13 ноември за Бојан Јовановски евидентирани 25 прегледи

Надзорот, како што посочуваат од ДСЗИ следел по објавените информации во електронските медиуми од...

Дескоска: Мора да има прочистување на судството и обвинителството

– Ставот јасно се кристализира дека се залагаме за ветинг. Мислам дека не треба да има стра...

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Александар Пандов и Лидија Димова

Така ќе биде и вечерва со со нашите гости Александар Пандов и Лидија Димова. Јанева со лисици на ...

Фото: Јане во Обединетите Нации - Мене не ми смета мојата пречка, туку ми сметаат пречките од околината

Во продолжение целиот говор на Јане Велковски, 11-годишен застапник за правата на децата со попреченост на панел дискусијата – Да не изоставиме ниедно дете: за секое дете, сите права на собирот на високо ниво...

Франција даде зелено светло за Протоколот за НАТО

Предлог-законот на министерот за Европа и надворешни работи со кој се овластува ратификација на Протоколот на Северноатлантскиот договор за пристапување на Република Македонија, изутринава беше првата точка на дневниот ред на Фра...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ и јас лично подржувам се што е добро и за Македонија и за Бугарија

-Синоќа ја завршивте овде средбата во арена Загреб, тет а тет средба со господинот Бојко Борисов, излезе едно видео тој го објави лично на неговиот профил на социјалната мрежа, а се однесува на договорот кој Македонија го има пот...

Заев: Односите со ДУИ стабилни, за соработката по изборите ќе одлучат граѓаните

Ова го истакна премиерот Зоран Заев одговорајќи на новинарско прашање во врска со изјава на потпретседалот на партијата Мухамед Зеќири дека не сака да коалицира со ДУИ, посочувајќи на демократијата во СДСМ и постоењето  на п...

Фото: Хрватска старлета со раскопчано сако и без градник

Сега Нивес на Инстаграм поделила фотографија во одело, но никој од фанови не го забележал стајлингот на старлетата покрај нејзините скоро голи гради. Имено горниот дел на флуоресцентното одело едвај ги покрива бујните град...

Фото: Џенифер Лопез во тесен црн фустан

Популарната Џеј Ло без проблем иако е влезена во шестата деценија од животот позира во тесен црн кожен  фустан кој ги оцртува нејзините облини. Фотката предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи, сите се...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми