Последни вести

Најважни вести

Чулев: Во Македонија требаше да завршат 1129 кг. колумбиски кокаин

1129 килограми колумбиски кокаин беа наменети со крајна дестинација - Македонија, а фатениот...

Експлицитни содржини од јавна соба „шетаат“ по порнографски сајтови

Полицијата потврди за Канал 5 дека слики од девојки од јавна соба на телеграм се објавуваат на по...

Пендаровски: Мандатот ќе му го доделам на оној што ќе гарантира дека има 61 пратеник

Уставот е кристално јасен, ,кој ќе ме увери или ќе ми даде гаранција во облик на потписи дека има...

Драма во Кисела Вода: Син ja нападнал мајка си со нож, а потоа ја запалил

Инцидентот се случил вчера попладнето на улицата „Сава Ковачевиќ“ во Кисела Вода, каде што полицијата го лишила од слобода 47-годишниот В.С. од Скопје, лице со психички здравствени проблеми, се наведува во соопштениет...

Две жртви на коронавирусот во Италија , за неколку часа бројот на заразени достигна 29

Првата жртва беше 78-годишниот Адриано Тревизан. Тој бил примен во болницата заедно со друго лице кое сè уште е стабилно. Другата жртва е исто така од Ломбардија, на северот на земјата, при што извештаите велат дека мож...

Традиционална тепачка со портокали во Италија (ВИДЕО)

Битката со портокали потекнува од средновековниот период и го слави денот кога жителите биле ослободени од суровото владеење на злобниот војвода. Според легендата, ќерката на мелничарот,  Виолет му ја отсекла главата ...

Ердоган: На 5 март со Меркел, Путин и Макрон за Идлиб

Ердоган планира средба со Владимир Путин, Ангела Меркел и Емануел Макрон на 5 март, на разговори околу ситуацијата во сириската провинција Идлиб. „Темата за Идлиб е важна како и територијата Африн и операцијата на турска...

Славните излегоа на протестен марш во Лондон против екстрадицијата на Џулијан Асанж (ВИДЕО)

Таткото на Асанж , Џон Шиптон и модната дизајнерка Вивијан Вествуд зборуваа на настанот на кој учествуваа пејачката Криси Хајнд и Роџер Вотерс од Пинк Флојд. Поранешниот грчки министер за финансии Јанис Варуфакис, продуцентот ...

Илјадници на протест против расизмот и радикалната десница во германскиот град Ханау (ВИДЕО)

„Се надевам дека оваа година ќе замине во историјата како година во која државата сериозно се справи со радикалната десница,“ изјави политичарот на Зелената партија, Џем Оездемир, положувајќи венец во чест на убиените...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми