Последни вести

Најважни вести

САМО ВИСТИНА: Во знак на „помирување“, Сашо Тасевски му подари памперс пелени на Ненад Јовановиќ

Сашо Тасевски рафално ја напрадна власта особено обвинувајќи ја , како што кажа , за предавничкит...

Од Германија екстрадиран третоосомничениот за убиството на Саздо

 Тој во земјава е спроведен утринава и веќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка. По Љужа ...

„Само Вистина" со Ненад Јовановиќ и Сашо Тасевски

Било која влада во иднина ќе мора да стигне до истиот договор за добрососедство со Бугарија, сите...

Парламентот до крајот на септември ќе треба да ги потврди одлуките на Пендаровски за вонредна состојба!?

Парламентот до крајот на септември ќе треба да ги потврди одлуките на Пендаровски за вонредна состојба!?

Иако од Вила Водно до кабинетот на Талат Џафери одлуките се испратени веќе одамна собранискиот спикер се уште не ги има ставено на дневен ред. Нема прецизна информација кога пратениците ќе расправаат за потврда на прогласување...

Фото: Лепа Брена не е баш вешта во користење на Фотошоп

Фото: Лепа Брена не е баш вешта во користење на Фотошоп

Лепа Брена од секогаш важела за една од најубавите и најзгодни пејачки на овие простори. Дури и на 60 години, Брена ги воодушевува сите со својот изглеед. Многумина и завидуваат на витката фигура, меѓутоа последната фотографиј...

Приведен скопјанецот што нападна лекар на токсикологија

Приведен скопјанецот што нападна лекар на токсикологија

Станува збор за 32 годишен скопјанец со иницијали С.И. против кого ќе биде поднесена пријава, информираат од полицијата. Нападнатиот лекар е во добра здравствена состојба. Тој се здобил со неколку хематоми и исеченици, а откако м...

Три бронзени медали за Македонија на Интернационалната олимпијада по информатика одржана како онлајн натпревар во Сингапур

Три бронзени медали за Македонија на Интернационалната олимпијада по информатика одржана како онлајн натпревар во Сингапур

По јуниорите, кои на неодамна одржаната 4-та Европска јуниорска олимпијада по информатика (ЕЈОИ 2020) освоија бронзен медал, повеќегодишниот континуитет на успешни претставувања на македонските ученици – информатичари на ин...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube