Последни вести

Најважни вести

Од утре почнува попишувањето на иселениците, дипломатите, затворениците и бездомиците

 Оваа активност во рамки на Пописот на населението, домаќинствата и становите ќе се спроведе...

Лекарска комора и проф. д-р Даниловски: Комплетен ресет на системот

Пандемијата ја истакна важноста на глобалната соработка, ни покажа дека целото човештво се наоѓа ...

Тешка сообраќајна несреќа на Пониква, едно лице загина

Патничко моторно возило „фолксваген туарег" со бугарски регистерски таблички, кое се д...

Снимката која ја објави ќерката на Балашевиќ го расплака Балканот

Снимката која ја објави ќерката на Балашевиќ го расплака Балканот

Лола Балашевиќ, најстарата ќерка на Ѓорѓе Балашевиќ, е неутешна по татковата смрт и на Инстаграм со своите следбеници сподели снимка со сестрата и родителите која настанала на крајот од осумдесеттите или на почетокот на деведесет...

Се зголемува бројот на нови заразени, нови рестрикции засега ќе нема

Се зголемува бројот на нови заразени, нови рестрикции засега ќе нема

– Нема таква индиција поради тоа што порастот не е таков како што беше на почетокот на ноември. Има благ пораст што не е ризик за болничките капацитети, но, секако, е причина граѓаните да бидат апсолутно многу внимателни, р...

Затворен угостителски објект во скопско Црешево, приведени шест лица

Затворен угостителски објект во скопско Црешево, приведени шест лица

Синоќа околу 23.10 часот, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба извршиле контрола во угостителски објект во скопското село Црешево, при што констатирале дека објектот не е регистриран, а внатре биле затекнати пет ...

Курц и Путин разговарале околу заеднично производство на „Спутник V“ вакцината

Курц и Путин разговарале околу заеднично производство на „Спутник V“ вакцината

Како што е соопштено, од Виена очекуваат испорака на руските вакцини, штом бидат одобрени од страна на Европксата агенција за лекови. Според пишувањата на медиумите засега е нејасно дали веќе е поднесено барање до агенцијата з...

Силен земјотрес на Алјаска

Силен земјотрес на Алјаска

Според овој институт, епицентарот на потресот вил на длабочина од 42,1 километар, на оддалеченост од 3,6 километри од најголемиот град во Алјаска, Енкориџ. Засега не е пројавено дека има настрадани или причинета материјална шт...

Во Скопје 269 санкционирани возачи, 78 за брзо возење

Во Скопје 269 санкционирани возачи, 78 за брзо возење

Од МВР денеска информираа дека од нив, 26 санкции се за возење без возачка дозвола и 19 за возење под дејство на алкохол. – Изречени се 17 санкции за користење мобилен телефон, девет мерки за возач почетник, осум за неко...

Заврши третата сезона на проектот „Ги запознаваме ретките болести“

Заврши третата сезона на проектот „Ги запознаваме ретките болести“

Зад нас е третата сезона на проектот „Ги запознаваме ретките болести“ на охридскиот активист Гордана Лолеска, Супер радио и Здружението „Живот со предизвици“. И оваа година екипата вредно работеше на подиг...

Фото: Лидија Вукичевиќ позираше во провокативно издание

Фото: Лидија Вукичевиќ позираше во провокативно издание

Актерката Лидија Вукичевиќ иако има 58 години се држи подобро и од многу помлади дами, а овој пат со фановите сподели фотографија на која на себе има само пешкир. Имено, Лидија се фотографирала во бањата, а нејзините долги и в...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube