Најважни вести

22 годишно момче е најмладата жртва на Ковид-19

Од Министерството за здравство информираат  дека пациентот во тешка општа состојба било прим...

Уапсени се 16 вработени во пристаништето во Бејрут

Судијата Фади Акики, претставник на владата во воениот суд, рече дека повеќе од 18 пристанишни и ...

Венко Филипче во „Само вистина“

Ние сме една од ретките земји која има протокол за се, состојбата со Корона вирусот е стабилна, р...

Ахмети попладнево на одвоени средби со Заев и Мицкоски

Ахмети попладнево на одвоени средби со Заев и Мицкоски

Средбата поминала во конструктиувна атмосфера, а разговорите продолжуваат и наредните денови на различни нивоа. Ахмети попладнево со Собранието имал средба и со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Партиски извори ...

Многу неточни информации за можни идни коалиции

Многу неточни информации за можни идни коалиции

Игрите и комбинаториките освен зад затворени врати се пласираат и на јавната сцена, а дел од медиумите и порталите веќе излегоа и со можни коалиции... Според политичкиот аналитичар Александар Даштевски социјалдемократите и ВМР...

Кој е Русинот , од чиј брод се истовари ѓубривото што експлодира во Бејрут?

Кој е Русинот , од чиј брод се истовари ѓубривото што експлодира во Бејрут?

Станува збор за 2.750 тони амониум нитрат, хемиско соединение што нормално се користи како вештачко ѓубриво, но во одредени ситуации може да се користи и како експлозив - или ненамерно да предизвика експлозија, како што, за жал, ...

Западна Европа ја очекува рекордно топол период

Западна Европа ја очекува рекордно топол период

Англија утре ќе се приближи до највисоката температура оваа година, што беше измерена за време на минатонеделниот топлотен бран . Највисоката температура во петок ќе се приближи до историскиот рекорд од 38,7 степени, што е забеле...

На „Блато" запленети се вкупно 370 килограми марихуана

На „Блато" запленети се вкупно 370 килограми марихуана

– По целосното мерење на запленетата дрога утврдено е дека во камионот кој беше контролиран на преминот „Блато" откриена е количина од 370 килограми. Дрогата беше откриена при излез од албанска територија во ками...

Продолжува заложничката дрма во Франција , киднаперот е можен исламист (ВИДЕО)

Продолжува заложничката дрма во Франција , киднаперот е можен исламист (ВИДЕО)

Ле Парисиен, од друга страна, известува дека имало двајца заложници. Елитната француска полициска единица е на пат кон местото на настанот во Авр, соопшти полицијата. Претставник на националната полиција рече дека киднаперо...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube