Последни вести

Најважни вести

Страотна сообраќајка на македонски автобус кај Лесковац

Во несреќата  која се случи вчера рано изутрината беа повредени 32 патници. Како што сооп...

Ден на жалост во Охрид

Советот на општина Охрид вчера на вонредна седница свикана по повод  ненадејната смрт на гра...

Теодоракис: Северните соседи не се опасност за Грција

– Прашувам: ќе имаме повеќе проблеми ако нашите соседи се членки на ЕУ или протекторат на Т...

Европратеникот Кулоглу и нобеловката за мир Бучамауи во посета на македонскиот Парламент

Европратеникот Кулоглу и Бучамауи ќе се сретнат со претседателот на Собранието Талат Џафери, со координаторите на пратеничките групи, а ќе имаат средба и со Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и на коалицијата./МИА

Шокантно, првата сопруга на Тито имала само 14 години

Тито бил во Русија  во заробеништво на царската руска војска за врема на Првата светска војна. Како војник на Австроунгарија Тито во 1915 година бил тешко ранет на источниот фронт. Заздравувањето му траело околу една година ...

Дебата во Владата за решавање на проблемот со отпадот од линдан во „Охис"

На дебатата воведно обраќање ќе имаат премиерот Зоран Заев и генералниот секретар на Владата. Линданот од 2009 година е забранет за  производство. Станува збор за пестицид, кој порано се користел во земјоделството. Белиот...

Фото: Провокативната Роси

Секако за тоа сведочат и нејзините провокативни фотографии и нејзиниот  шарм. Роси има 29 години и во 2011 година беше во најтесниот круг  на најубави жени на светот во изборот на магазинот ФХМ . ...

Фатени дилери со дрога „Кристијано Роналдо“!?

Локални дилери од Марсеј се уапсени во препродажба на дрога која ја нарекле „Кристијано Роналдо“. На социјалните мрежи се појавија фотографии од  пакувањата на фатената дрога , на кеси со кокаин и канабис ...

Фото: Секси модел од конзервативно семејство!!

Иако убавиот модел го носи името на американската актерка Кирстен Нелсон, оваа млада дами има многу малку заеднички работи со светото на филмот и театарот. Сексапилната Кирстен работи како фотомодел и е зависничка од ф...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми