Последни вести

Најважни вести

Извештај на Стејт департментот: Корупцијата е проблем за водење бизнис во Македонија

 Власта генерално ги применува законите, но некои функционери и понатаму се вклучени во кору...

Искуство со Ковид на семејството Поцкови: Без вакцина во болница, со вакцина „на нога“

Во време на заболеувањето, таа немала примено вакцини,  бидејќи се уште чекала да добие терм...

Заев: Не можам да ѝ се јавам на премиерката на Норвешка, за Охрид одлучуваат експерти

Комитетот на УНЕСКО не успеа да изнајде консензус за првичниот предлог Охрид да влезе во листата ...

Бугарија: Продолжуваат консултациите за новата влада организирани од „Има таков народ“

Бугарија: Продолжуваат консултациите за новата влада организирани од „Има таков народ“

Откако вчера одржа едночасовен состанок со „Демократска Бугарија“, за денеска на консултации се поканети партиите „Исправи се БГ!“ и бугарската социјалистичка партија БСП, а за утре испратена е покана до п...

Сончево со температура до 37 степени

Сончево со температура до 37 степени

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19, а максималната ќе достигне од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 8. Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од севе...

Урнебесно видео од Реми Гилард посветено на Олимписките игри

Урнебесно видео од Реми Гилард посветено на Олимписките игри

Овој пат тој направи видео посветено на Олимписките игри. Станува збор за компилација од повеќе снимки на кои Гилард се мечува со пчелар, вози кајак по ескалатор, сурфа со даска во перална за автомобили и т.н. Реми Гилард е...

Уапсени организаторите на атентатот на пазарот во Багдад пред Курбан Бајрам

Уапсени организаторите на атентатот на пазарот во Багдад пред Курбан Бајрам

-Осомничените ќе се појават пред правдата, информира премиерот Мустафа ал-Казими, јави Дојче веле. „Ги уапсивме сите членови на терористичката ќелија кои го планираа и извршија нападот на пазарот во Ал Садр, огромна шиит...

МЗ: Само 0,02% од вакцинираните со две дози се заразиле со Ковид-19

МЗ: Само 0,02% од вакцинираните со две дози се заразиле со Ковид-19

Тоа значи дека само 0,02 % се заразиле со ковид што укажува колку е важно граѓаните да се вакцинираат. Од 96 те позитивни, 56 се заразиле во период помал од 21 ден од примената втора доза вакцина.Само 13 од заразените со ковид би...

Која е Тања Чачарова-Илиевска, предложена од власта за член на Судскиот совет?

Која е Тања Чачарова-Илиевска, предложена од власта за член на Судскиот совет?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски реагира на предлогот Тања Чачарова Илиевска, екс советничка на Заев а сега дел од бордот на Телеком, да стане член на Судскиот совет. Тој објави и фотографии на кои, освен доказ за влад...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми Facebook Twitter Instagram Youtube