Последни вести

Најважни вести

Ципрас: Nationality се однесува исклучиво на државјанството, а не на македонска националност

Се уште официјално не се открива кога спогодбата ќе биде ставена на гласање, иако се очекува тоа ...

Путин пристигна во Белград, силни безбедносни мерки,имало ли закани од ИСИС?

Прво се поздрави со неговиот домаќин Вучиќ, а потоа се упатија од аеродромот Никола Тесла кон Бел...

Министерството за економија прво постави двојазична табла

Членот 7 од законот за јазиците предвидува такви табли да бидат поставени на сите државни институ...

„Само Вистина“ вечерва со Димитар Апасиев и Алберт Муслиу

Почитувани гледачи, оние со добра цирклуација и оние на кои политиката им го крева крвниот притисок, ќе се создаваат ли допрва правни конфузии за македонските закони, ќе се обединиме ли пред портите на НАТО и дали Европското знам...

Разврска на секс скандалот, Душко и Јелена се разведуваат!?

 Тошиќ веќе контактирал адвокат, не сака милионите заработени од фудбалот да ги дели со Карлеуша. Фудбалерот на кинескиот Гвангжу нема намера да и ја прости на сопругата Јелена Карлеуша порно аферата со Врањеш . Попула...

Стразбур со пресуда за трансродово лице за стрес, Македонија да плати штета од 9000 евра

Европскиот суд за човекови пресуди во корист на на трансродовото лице „Икс“ на кое во земјава не му било дозволено да го промени својот идентитет. Во одлуката на Судот стои дека лицето ја започнало постапката за ме...

Видео: Путин има флота од 4 идентични авиони, до последен момент не се знае во кој авион е рускиот претседател

Првиот авион од флотата на Путин веќе слетал на аеродромот Никола Тесла во Белград. Авионот на Путин ИЛ-96-300Пу чини околу 500 милиони долари, опремен е со најнапредна технологија која оваа летачка палата ја прави команде...

СП Ракомет: Македонија – Исланд директна пресметка за место меѓу 12- те најдобри на Мундијалот

По вчерашниот дебакл  од 21-32 од европскиот шампион Шпанија, во кој видовме две сосема спротивни издание на црвено жолтите, маестрално прво и очајно второ полувреме избраниците на Раул Гонзалес  вечерва против  уп...

Чиста десетка – настап на гимнастичарка собра повеќе од 60 милиони прегледи (видео)

Оваа Американка на натпреварувањето на колеџот UCLA доби совршена десетка за рутината на партер. Со својот настап и игра го воодушеви целиот свет па на социјалните мрежи експресно собра повеќе од 60 милиони прегледи и стана ѕв...

Останете информирани Следете не на социjалните медиуми