Филипче : Заев и Мицковски се тестирани , новинар е позитивен на коронавирус (ВИДЕО)

Министерот за здравство Венко Филипче во обраќање до нацијата со најнови информации за состојбата со коронавирусот . Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер