ПИЈАН КРАП

Потребни состојки: 1 свеж крап, 5 компири, 200 мл. сок од портокал, 250 мл. бело вино, 3 лим...

ПОСНА ТОРТА

Потребни состојки:  2-3 чаши брашно, 100-200 гр. ореви, 3-4 лажици мармалад, малку брус...

ЗОЛЕНИК

Потребни состојки: 1 кг. пченкарно брашно, 3 лажици бело пченично брашно, 2 страка праз, 2 ј...