ПОЛНЕТ КРАП

Потребни состојки: 1 крап, 1 кг.кромид, 3 китки магдонос, 2 чешни лук, 2 лажици црвен пипер,...

СЕЛСКИ МАЗНИК

Рецепт на: Анета Димоска Постапка: Во подлабок сад со брашно се додава: малку сол, малку пе...

РОСТУШКА ТАВА

Рецепт на Матеј Тодоровски Постапка: 1 главица бел кромид се сече на ленти и се реди в...